אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פוטין: ההסכם עם אופ"ק להפחתת ייצור הנפט יוארך ב-6-9 חודשים צילום: רויטרס

פוטין: ההסכם עם אופ"ק להפחתת ייצור הנפט יוארך ב-6-9 חודשים

ההסכם להפחתת התפוקה ב-1.2 מיליון חביות ביום יסתיים מחר; הנשיא הרוסי נפגש בפסגת ה-G20 עם יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמן, ואמר: "שתי המדינות יתמכו בהארכת ההסכם"

29.06.2019, 13:34 | שירות כלכליסט

רוסיה הגיעה להסכמה עם סעודיה לגבי הארכת ההסכם עם אופ"ק לקיצוץ תפוקת הנפט ב-6-9 חודשים, כך אמר נשיא רוסיה ולדימיר פוטין.

קראו עוד בכלכליסט

פוטין אמר במסיבת עיתונאים שקיים לאחר שיחות שערך עם יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמן, כי העסקה תוארך בצורתה הנוכחית ובנפחי התפוקה הנוכחיים.

ארגון המדינות יצואניות הנפט, רוסיה ומדינות נוספות, שיחד מכונות אופ"ק+,יקיימו פגישות ב-1-2 ביולי על מנת לדון בעסקה הכוללת את הפחתת תפוקת הנפט ב-1.2 מיליון חביות ביום. ההסכם הקיים אמור לפוג ב-30 ביוני (מחר).

"רוסיה וסעודיה יתמכו בהארכת ההסכם. בכל הקשור לאורך ההארכה, טרם החלטנו האם הוא יוארך בשישה או בתשעה חודשים. אולי זה יהיה תשעה". הארכה של תשעה חודשים משמעה תפוגת ההסכם במרץ 2020.

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ויורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן בפסגת ה-G20, צילום: רויטרס נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ויורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן בפסגת ה-G20 | צילום: רויטרס נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ויורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן בפסגת ה-G20, צילום: רויטרס

קיריל דימיטרייב, מנכ"ל קרן ההשקעות הישירה הרוסית, שעזר לעצב את ההסכם הנוכחי בין רוסיה לאופ"ק, אמר כי ההסכם שנמצא בתוקף מאז 2017 כבר העלה את ההכנסה התקציבית של רוסיה ביותר מ-7 טריליון רובל (110 מיליארד דולר).

"השותפות האסטרטגית שקיימת באופ"ק+ הביאה להתייצבות שוקי הנפט, ומאפשרת להפחית או להגביר את התפוקה בהתאם לתנאי השוק, מה שתורם ליכולת החיזוי והצמיחה של השקעות בתעשייה," כך דימיטרייב.

מחירה של חבית נפט מסוג ברנט עלה ביותר מ-25% מאז תחילת 2019. אך המחירים עשויים עוד לעצור בעקבות התכווצות הכלכלה הגלובלית שמורידה את הביקוש, ונפט אמריקאי שעשוי להציף את השוק, כך מצא סקר שערך רויטרס בקרב אנליסטים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות