אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שאריות גז עצבים נמצאו בחבילה שנשלחה למשרדי פייסבוק; חלק ממטה החברה פונה צילום: שאטרסטוק

שאריות גז עצבים נמצאו בחבילה שנשלחה למשרדי פייסבוק; חלק ממטה החברה פונה

שני עובדים נבדקו לאחר שנחשפו לחבילה, ולא הראו תסמינים המאפיינים חשיפה לסארין; מאוחר יותר ניתן אישור להחזיר את העובדים לשלושה מתוך ארבעה בניינים שפונו. האירוע נחקר על ידי הרשויות: "ממתינים לאישור האם תוצאות בדיקת החבילה הראשונית היו מדויקות או לא"

02.07.2019, 08:40 | שירות כלכליסט

פייסבוק פינתה ארבעה בניינים במטה שלה, ושני אנשים נבדקו בחשד שנחשפו לגז העצבים סארין; זאת, לאחר שבחבילה שנשלחה למשרדי הרשת החברתית נמצאו שאריות של החומר הרעיל.

קראו עוד בכלכליסט

מטה פייסבוק, צילום: גטי אימג מטה פייסבוק | צילום: גטי אימג' מטה פייסבוק, צילום: גטי אימג

עם זאת, שני העובדים שנחשפו לחבילה החשודה אתמול (ב') לא הראו תסמינים המאפיינים חשיפה לסארין - כך לדבריו של ג'ון ג'ונסטון, ראש מחלקת הכבאות במנולו פארק, קליפורניה, העיר בה שוכן המטה של פייסבוק.

"במתקן הדואר של פייסבוק בודקים את כל החבילות שמגיעות. התקבלה תוצאה חיובית, ולכן הם הפעילו את הנהלים הנדרשים. כעת אנחנו ממתינים לאישור האם התוצאות היו מדויקות או לא", אמר.

דובר פייסבוק אנתוני האריסון, הוסיף כי בחברה פינו ארבעה בניינים לאחר קבלת תוצאת בדיקת החבילה, וכי הם משתפים פעולה עם המשטרה בחקירה המקרה. "הרשויות עוד לא זיהו את החומר שנמצא. נכון לעכשיו, יש אישור להחזיר את העובדים לשלושה מבין ארבעת הבניינים שפונו", אמר. סוכני FBI בסן פרנסיסקו חוקרים גם הם את המקום.

סארין הוא גז הפוגע במערכת העצבים, ומשמש כנשק כימי. חשיפה אליו עלולה להיות קטלנית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות