אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החניון הלא חוקי של לוזון נסגר והגישה לתחנת הרכבת סגולה נחסמה צילום: אוראל כהן

החניון הלא חוקי של לוזון נסגר והגישה לתחנת הרכבת סגולה נחסמה

הגישה לחניון התחנה נחסמה לאחר שבית המשפט אסר את המשך השימוש בחניון ובכביש שהיו חלק ממתחם הקניות הבלתי חוקי ירקונים. לרכבת ייקח שנה להכשיר פתרון חלופי, ובינתיים העירייה החלה לפרוץ דרכי עפר

03.07.2019, 08:33 | אמיתי גזית

בשנה הקרובה ייאלצו אלפי הנוסעים שמגיעים מדי יום לתחנת הרכבת סגולה שמצפון לפתח תקווה להשתמש בדרכי עפר ובחניון ארעי שהקימה העירייה בבהילות בשבוע שעבר.

קראו עוד בכלכליסט

זאת, לאחר שבית משפט השלום בתל אביב ביטל צו מניעה זמני שעד כה מנע מבעלי מתחם הקניות הלא חוקי ירקונים לחסום את כביש הגישה והחניון המשרת את התחנה, המהווים גם הם עבירת בנייה. המתחם נסגר בתחילת השנה, כשבע שנים לאחר שבעליו, בהם חברת הכשרת הישוב של משפחת נמרודי ועמוס לוזון, הורשעו בעבירות תכנון ובנייה ונקנסו ב־15 מיליון שקל.

עמוס לוזון, מבעלי המתחם שנסגר על ידי בית המשפט, צילום: עמית שעל עמוס לוזון, מבעלי המתחם שנסגר על ידי בית המשפט | צילום: עמית שעל עמוס לוזון, מבעלי המתחם שנסגר על ידי בית המשפט, צילום: עמית שעל

מיד לאחר שבית המשפט המחוזי הכריע בשעתו על אי־חוקיות המתחם, בית משפט השלום נענה לבקשת רכבת ישראל והוציא צו מניעה שמנע את סגירת החניון וכביש הגישה, כדי לאפשר לנוסעים להגיע לתחנה. כך נוצר מצב אבסורדי שבו המדינה מבקשת להרוס מתחם בשל עבירת בנייה, אבל זרוע שלה - רכבת ישראל - מבקשת להמשיך ולהשתמש בחניון ובכביש שנבנו בניגוד לחוק.

לפני שבועיים שם שופט השלום עמית יריב סוף לאבסורד, הצו בוטל והכביש והחניון נסגרו. בדיון אמר יריב כי "לרכבת ולמדינת ישראל היו כ־20 שנה למצוא פתרון — במקביל להגשת כתב האישום נגד ירקונים".

הרכבת הגישה בעבר למועצה הארצית לתכנון ובנייה בקשה להקמת חניון וסלילת כביש זמניים, אך זו אושרה רק בחודש שעבר. הקמתם תארך שנה. לאור זאת החלה העירייה לפני שבוע בעבודות לפריצת דרכי עפר ולהקמת חניון זמני ל־500 רכבים.

בשיחה עם "כלכליסט" אמר ראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג כי הפעולה אושרה על ידי היועץ המשפטי של העירייה לאור הסכנה מכך שמכוניות חונות ונוסעות בדרכים לא מוסדרות.

מהרכבת נמסר: "עד תום העבודות, הגישה אל התחנה תכלול את שביל הולכי הרגל המחבר אותה לכביש 40. לאחרונה הושכרו מאות מקומות חניה נוספים בקרבת תחנת הרכבת ראש העין צפון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
מדד OECD
במדד החלמאיות/טיפשות ישראל מנצחת בראש לרשויות בישראל יש ''קוצר ראיה'', הן רואות הווה עד טווח של מטר ולא רואות עתיד למרחקים, הדבר דומה לנהיגה ברכב- כביש בעל שני נתיבים, יש נהג הצופה רק מטר קדימה ומוצא עצמו נתקע אחר רכב בשלבי חניה, במקום להבחין בזאת מרחוק ולעבור נתיב. כמה בישראל ישנם פרוייקטים אשר יש להם התחלה ואין סוף ואו תכנון וביצוע לקוי ללא מחשבה, לדוגמה: תחנה מרכזית על ציר ז'בוטינסקי רמת גן מבנה בטון ''מיותם'', ועוד, ועוד, ועוד... ה''דף'' הזה אינו מסוגל להכיל את כל המחדלים והלקויות.
ליפושוק  |  04.07.19
לכל התגובות