אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עמיר פרץ גבר על שמולי ושפיר וזכה בראשות מפלגת העבודה צילום: אוראל כהן

עמיר פרץ גבר על שמולי ושפיר וזכה בראשות מפלגת העבודה

פרץ, שעמד בראש המפלגה בשנים 2008-2006, ניצח בפריימריז בעבודה עם 47% מקולות המצביעים וגבר על שני המתמודדים הצעירים - שפיר (27%) ושמולי (26%). אחוז ההצבעה בקרב חברי המפלגה עמד על 46%, לעומת 60% בפריימריז הקודמים

02.07.2019, 22:42 | צבי זרחיה

עמיר פרץ הוא היו"ר החדש של מפלגת העבודה. פרץ זכה ב-47% מהקולות בפריימריז, וגבר על חברי הכנסת סתיו שפיר שזכתה ב-26.9% מהקולות ואיציק שמולי 26.3%. פרץ קיבל 13,866 קולות, סתיו שפיר 8,019 ואיציק שמולי 7799. 

 

קראו עוד בכלכליסט

אחוז ההצבעה הסופי עמד על 46%, כ-30 אלף חברי מפלגת העבודה השתתפו בבחירות. זאת לעומת אחוז השתתפות של 60% בפריימריז הקודמים. חוקת המפלגה קובעת שהמתמודד לראשות העבודה נזקק לפחות ל-40% מהקולות. פרץ, ששימש כיו"ר העבודה בשנים 2006 עד אמצע 2008, זכה לתמיכת ותיקי המפלגה ובהם בייגה שוחט, עוזי ברעם, רענן כהן ועוד.

בפני פרץ בן ה-67 משימה לא פשוטה והיא ייצובה של מפלגת העבודה שצנחה בבחירות האחרונות מ-24 מנדטים במסגרת המחנה הציוני ל-6 מנדטים. פרץ מתנגד לכך שהעבודה תיטמע במפלגתו החדשה של אהוד ברק והוא מעוניין להקים גוש בראשותו שבו יהיו שותפים ציפי לבני, שממפלגתה פרש בקדנציה הקודמת של הכנסת, מרצ, ואורלי לוי אבקסיס ועוד.

עמיר פרץ, צילום: אוראל כהן עמיר פרץ | צילום: אוראל כהן עמיר פרץ, צילום: אוראל כהן

פרץ החליט לדחות את חגיגות הניצחון בשל מחאת יוצאי אתיופיה. "הערב הזה הוא ערב מרגש מאוד עבורי ואני חש את כובד האחריות המוטלת עליי, הערב הזה צריך להפיח תיקווה בלבבותיהם של כל האזרחים שוחרי השלום והצדק החברתי ואני מודה לכל מי שתמך וגם לחברים שתמכו במועמדים האחרים - איציק שמולי וסתיו שפיר שהם חלק חשוב בהנהגת המפלגה ובדור ההמשך שלה.

"החלטתי שלא לקיים את חגיגת הניצחון בשל השסע החברתי העמוק שהולך ומחריף לנגד עינינו, מחאת הישראלים יוצאי אתיופיה וההתפרצות הקשה היא ביטוי לתחושת אפליה רבת שנים שהם נושאים איתם,, מחר נקיים את כל הפעולות הנידרשות לאיחוד המפלגה ולהפיכתה לבית פוליטי לכל ישראלי".

 

והיו גם ברכות

היו"ר היוצא של מפלגת העבודה אבי גבאי צייץ "ברכות לעמיר פרץ. מאחל לו שיוביל את המפלגה להישגים הראויים לה".

יו"ר מרצ הטרי ניצן הורביץ אמר: "אנחנו במרצ נכונים להידברות על שיתופי פעולה להצלחת השמאל הישראלי. אני מצפה לדבר עם עמיר כבר בימים הקרובים".

ח"כ שלי יחימוביץ׳ ברכה גם היא את פרץ. ״עמיר, ברכות על הניצחון! מאחלת לך ולכולנו שנצא בזכותך מהמשבר. נעשה הכול כדי לסייע לך במשימה הלא פשוטה, כדי שנשוב להיות רלוונטיים ומשפיעים ברוח ערכינו המשותפים. בהצלחה!". בחשבון הטוויטר שלה בירכה יחימוביץ גם את סתיו שפיר וכתבה "סתיו, עשית קמפיין יפה ונחוש ולא אפשרת להקטין אותך. בנית כוח עצמאי בלי פטרונים (ובלי פטרוניות)".

יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק הרצוג, הגיב על תוצאות הבחירות במפלגת העבודה: "‏ברכות חמות לידידי עמיר פרץ שנבחר להנהיג את מפלגת העבודה בשעה חשובה לעם ולמדינה וגם לעתידה של מפלגת העבודה. מפלגה עם זכויות רבות בהקמת והנהגת מדינת ישראל. ברכות לסתיו שפיר ואיציק שמולי על התמודדות מכובדת. זוהי זכות גדולה להיות שליח ציבור ולשרת נאמנה את מדינת ישראל. בהצלחה רבה!".

אהוד ברק צייץ הערב בטוויטר: "עמיר, יו"ר מפלגת העבודה הנבחר, בהצלחה לך בדרך החדשה שכבר צעדת בה. אני מאמין שבכוחנו לעשות את מה שנדרש ולהתייצב יחד, לצד כוחות נוספים, על מנת להחזיר את ישראל למסלול הנכון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות