אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כנס שוק ההון

אורי יהודאי: "כמו פסטיבל מספרי הסיפורים של הקנאביס, גם סיפורי שיעור האבטלה הנמוך הם מעשיות"

מנכ"ל פרוטרום לשעבר דיבר בכנס שוק ההון של כלכליסט בשיתוף פסגות ו-BDO. "אני חרד לתעשייה הישראלית ולתוצר, וקורא לממשלה החדשה - אם תקום, כשתקום - שלא תעסוק בחסינות". לדבריו, "טראמפ נבחר על הכרטיס של החזרת התעשייה לארה"ב. בישראל עושים את ההיפך, הכל פטפטת"

03.07.2019, 11:46 | רחלי בינדמן

מנכ"ל פרוטרום לשעבר, יו"ר גלעם, יו"ר מיגדה ויו"ר שדה, אורי יהודאי, "עובד היום יותר מתקופת פרוטרום, ונהנה לא פחות". בכנס שוק ההון של כלכליסט בשיתוף פסגות ו-BDO שהתקיים היום (ד') סיפר יהודאי: "אני מוביל חברות עם פוטנציאל צמיחה משמעותי. דאגות זה גורל. אין לי כמובן מחשבות על תוצאות רבעון אם פספסתי בפיפס אחוז. עם זאת, דאגה זה לא דבר רע".

קראו עוד בכלכליסט

סופי שולמן בשיחה עם אורי יהודאי, צילום: ענר גרין סופי שולמן בשיחה עם אורי יהודאי | צילום: ענר גרין סופי שולמן בשיחה עם אורי יהודאי, צילום: ענר גרין

יהודאי התייחס לפרוטרום. "לא ציפיתי שהחיים בפרוטרום, כחברה ציונית וגמישה, יישארו אותם חיים עם חברה אמריקאית גדולה בהרבה. האסטרטגיה כמובן משתנה, עם החיבור והמיזוג עם iff. החיבור עכשיו שונה, והחוכמה היא לקחת את הדברים הטובים מכל חברה. אי אפשר שלא להרגיש את ההבדל כשיש חברה גדולה, ציבורית ואמריקאית. כן, פרוטרום הפכה קצת לבורג במערכת".

האם אקזיטים זה טוב לכלכלה הישראלית? על כך השיב יהודאי כי "השאלה הגדולה היא מי קונה את החברות, ומה קורה אחרי. זכותן של חברות לעשות אקזיט, אבל הקונים הם בדרך כלל קרנות השקעה או חברות גלובליות. וגם הן - למי יימכרו עוד שלוש שנים? אין ישראלים שקונים כאלה נכסים. נפתחים משמעותית פחות מפעלים, ואני חרד לתעשייה הישראלית ולתמ"ג. אני קורא לממשלה החדשה, אם תקום, כשתקום, שלא תתעסק בחסינות. טראמפ נבחר על החזרת התעשייה לארה"ב. בישראל עושים את ההיפך, הכל פטפטת".

עוד הוסיף יהודאי כי "כמו בפסטיבל מספרי הסיפורים של הקנאביס, כך גם סיפורי שיעור האבטלה הנמוך הם מעשיות. השמן והרזה - המשל של נתניהו. השמן נהיה שמן יותר. זורים חול בעיניים שלנו".

באשר למחשבות על פוליטיקה, אמר יהודאי: "לא חושב שיציעו לי משהו משמעותי. אם יציעו לי להיות שר האוצר או שר התעשייה, מחר אני הולך. אעזוב הכל ואלך". על טבע הוא אומר: "זה סיפור עצוב. אני מקווה שתעשה את המהלך הבלתי אפשרי ותחזור לגדולתה. קנינו (במיגדה) מטבע פעילות, שאני אגב בחיים לא הייתי מוכר. הצמיחה שלנו תהיה גבוהה מ-20%. אנשים מצויינים אבל פעילות בלי כיוון, חסרת מיקוד עסקי וחסרת הנהלה ייעודית לפעילות. זה מה שאני בונה כרגע, וזה עסק מרגש. השם החדש שלנו הוא סימפלויה. הלקוחות מכירים 'טבע', וזה מצוין, אבל עכשו רוצים לבנות מותג מבוסס ידע וטכנולוגיה של מדיקל דיוויס ייחודית".

יהודאי הצטרף לאחרונה לקרן פימי, והתייחס לצירופה של לילך אשר טופילסקי: "מי שהופך לחזיר גדול מביאים אותו לשחיטה, אבל זה משפיע לרעה על כל השוק. יהיו עוד עזיבות בבנקים. צריך לזהות את הגבול העדין בין למצוא מנהל ראוי, לתגמול הוגן ולא מוגזם. אם המחוקק יתעשת ויתקן את העוול זה יהיה מהלך מאוד נכון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות