אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשק האמריקאי איבד כ-100 מיליארד דולר בגלל מוות מסרטן צילום: איי אף פי

המשק האמריקאי איבד כ-100 מיליארד דולר בגלל מוות מסרטן

על פי מחקר שפרסמה האגודה למלחמה בסרטן בארה"ב, מקרי מוות עקב מחלה ממארת של חצי מיליון אמריקאים בשנת 2015 מנעו מהם לחיות עוד 8.7 מיליון שנים נוספות וגרעו ומהמשק האמריקאי תוספת הכנסות פוטנציאלית של יותר מ-94 מיליארד דולר

05.07.2019, 12:06 | שירות כלכליסט

קרוב ל-500 אלף אמריקאים מתו מסרטן ב-2015, ולפי מחקר חדש המחלה הקשה לא רק שקיצרה את חייהם אלא מנעה מהם הכנסות פוטנציאליות מצרפיות של 94.4 מיליארד דולר. המחקר, שפרסמה השבוע האגודה האמריקאית למלחמה בסרטן, מחשב את ההשלכות כתוצאה מאיבוד הכסף, ומשתמש בכך כדי להדגיש את החשיבות של גילוי מוקדם ומניעה של המחלה.

"הנטל הכלכלי של הכנסות אבודות ממקרי מוות מוקדמים מסרטן בארה"ב הוא משמעותי", נכתב במחקר, שציין עוד כי קרוב למחצית מכל מקרי המוות מסרטן קשורים לגורמים כמו עישון סיגריות, משקל, תזונה וחוסר פעילות פיזית. המחקר מבסס את הממצאים שלו על נתוני שיעורי המוות מסרטן, תוחלת החיים וההכנסה הממוצעת בארה"ב. לפי ההערכות, ל-492,146 האנשים שמתו מסרטן ב-2015 היו ביחד 8.7 מיליון שנים נוספות לחיות, לולא המחלה שקטעה את חייהם.

פול אלן, ממייסדי מיקרוסופט שהלך לעולמו ב-2018 לאחר מאבק בלימפומה, צילום: AP פול אלן, ממייסדי מיקרוסופט שהלך לעולמו ב-2018 לאחר מאבק בלימפומה | צילום: AP פול אלן, ממייסדי מיקרוסופט שהלך לעולמו ב-2018 לאחר מאבק בלימפומה, צילום: AP

ההכנסות האבודות לא מתחלקות באופן שווה ברחבי ארה"ב. השיעור הנמוך ביותר היה במערב, והגדול ביותר בדרום. כך למשל, ההכנסות האבודות של יוטה נאמדות ב-19.6 מיליון דולר ואילו בקנטקי הן מטפסות ל-35.3 מיליון דולר.

המחקר הזה מצטרף למחקרים קודמים שמדדו את ההשפעה הכלכלית של הסרטן, כולל מבחינת ההוצאות והחובות של החולים. מוקדם יותר החודש חשף המרכז לפיקוח על מחלות כי אחד מכל 4 אנשים שהתגברו על הסרטן מתקשה לשלם את החשבונות הרפואיים שצבר. כמו כן, רבע מהחולים הודו כי הם נאלצו ללוות כסף כדי לשלם על הטיפולים, וכתוצאה מכך נקלעו לחובות או נאלצו לכריז על פשיטת רגל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות