אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האחראי על האבטחה של צוקרברג פוטר בשל אמירות גזעניות ביחס לאשתו צילום: גטי אימג'ס

האחראי על האבטחה של צוקרברג פוטר בשל אמירות גזעניות ביחס לאשתו

ליאם בות', קצין לשעבר בשירות החשאי, הואשם ביצירת סביבת עבודה עוינת ובהתנהלות מינית לא הולמת. עוד נטען כי אמר דברים גזעניים על יכולות הנהיגה של רעייתו של צוקרברג שהיו גרועות לטענתו מכיוון שהיא "אישה וממוצא אסייתי ולאסייתים אין ראייה מרחבית"

09.07.2019, 11:29 | שירות כלכליסט
האחראי על האבטחה של מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג פוטר מתפקידו לאחר שהואשם בהתנהלות מינית לא הולמת ובאמירת ביטויים גזעניים כלפי אשתו של צוקרברג, פריסליה צ'ן.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול (ב') הודיעה פייסבוק רשמית על הפיטורים, זאת לאחר שלפני חמישה חודשים חשפה כתבה באתר ביזנס אינסיידר את ההאשמות נגד המאבטח, ליאם בות'. לפי חשבון הלינקדאין שלו, בות' הוא קצין לשעבר בשירות החשאי שעובד עם עמותת הצדקה של משפחת צוקרברג מאז 2017.

פריסליה צ פריסליה צ'ן ומארק צוקרברג | צילום: גטי אימג'ס פריסליה צ

לפי הכתבה, שני עובדים לשעבר בעמותת הצדקה שהקימו צוקרברג וצ'ן האשימו את בות' ביצירת סביבת עבודה עוינת, שבה העובדים "היו נתונים כל העת להערות הומופוביות וטרנספוביות". עוד טענו כי בות' נשמע אומר דברים גזעניים על יכולות הנהיגה של צ'ן שלדבריו היו גרועות מכיוון שהיא "אישה וממוצא אסייתי, ולאסייתים אין ראייה מרחבית". לפי ההאשמות, בות' אמר לעובד אחר שאינו סומך על שחורים וכי "החיים של לבנים חשובים יותר".

שני העובדים לשעבר הגישו תביעה נגד העמותה בדרישה לקבל פיצויים על "המצוקה הנפשית" שחוו. הם גם מאשימים כי מנהל הלשכה המנהלת את ענייניו הפרטיים של צוקרברג, בריאן מוסטלר, לא התייחס כראוי לתלונה שלהם.

בות' הוצא לחופשה ללא תשלום לאחר פרסום הכתבה. חקירה פנימית בנושא לא הצליחה לאשר את כל האישומים, אך הוחלט לפטר אותו על מנת למזער את "הסחות הדעת".

"בות' יודע שמזעור הסחות הדעת הוא חיוני לתפקוד האבטחה, ולכן הוא החליט להמשיך הלאה לתפקיד אחר. אנחנו מודים לו על שירותיו ומאחלים לו כל טוב בהמשך", נמסר בהודעה שפרסם דוברו של צוקרברג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות