אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשיא התאחדות בוני הארץ תרם לח"כ איציק שמולי בפריימריז לראשות העבודה צילומים: עמית שעל, רינת הלון

בלעדי לכלכליסט

נשיא התאחדות בוני הארץ תרם לח"כ איציק שמולי בפריימריז לראשות העבודה

ראול סרוגו תרם לשמולי 15 אלף שקל. להתאחדות בוני הארץ אינטרסים כלכליים רבים בכנסת הקשורים בדיור ובבנייה. שמולי מסר עוד כי "ראול אדם ישר, הגון ומקצועי וחברותנו ארוכת שנים, כשתחילתה טרם כניסתו לתפקיד"

11.07.2019, 06:51 | צבי זרחיה

ח"כ איציק שמולי (עבודה) קיבל באחרונה תרומה של 15 אלף שקל מראול סרוגו, נשיא התאחדות בוני הארץ (לשעבר התאחדות הקבלנים). התרומה ניתנה במהלך המירוץ לראשות מפלגת העבודה הפריימריז האחרונים על ראשות מפלגת העבודה שבו התמודד שמולי מול עמיר פרץ וסתיו שפיר, והפסיד לראשון.

להתאחדות בוני הארץ אינטרסים כלכליים רבים בכנסת הקשורים בדיור ובבנייה, דוגמת העסקת עובדים זרים ועוד. גורמים בכנסת אומרים כי יש טעם לפגם בגיוס תרומה מנשיא של ארגון כלכלי גדול ובעל עניין במסדרונות הכנסת, מצד חבר כנסת עם סדר יום חברתי שהתמודד על ראשות מפלגה.

אותם גורמים תוהים כיצד לאחר קבלת התרומה יוכל שמולי להתייחס באובייקטיביות להצעות של התאחדות בוני הארץ בוועדות הכנסת, ומה יקרה אם ימונה, למשל, כחבר בוועדת הכלכלה: כיצד, למשל, יוכל להצביע על הצעות חוק שמשפיעות על הקבלנים.

מימין: נשיא התאחדות בוני הארץ ראול סרוגו וחבר הכנסת איציק שמולי, צילומים: עמית שעל, רינת הלון מימין: נשיא התאחדות בוני הארץ ראול סרוגו וחבר הכנסת איציק שמולי | צילומים: עמית שעל, רינת הלון מימין: נשיא התאחדות בוני הארץ ראול סרוגו וחבר הכנסת איציק שמולי, צילומים: עמית שעל, רינת הלון

סרוגו הוא קבלן ותיק שעומד בראש חברת בנייה שהקים אביו, ראובן סרוגו. התאחדות בוני הארץ שוכרת דרך קבע את משרד הלובינג פוליסי לצורך ייצוגה בכנסת ובממשלה. נציגי ההתאחדות השתתפו בשורת דיונים שנערכו בוועדות הכנסת בהצעות חוק שקשורות בענף הבנייה ומקרינות על מחירי הדיור.

שמולי נבחר לכנסת לפני שש שנים ובתקופת כהונתו התבטא בעניינים אלה ואף מתח ביקורת על תוכנית מחיר למשתכן שמנהיג שר האוצר משה כחלון. ב־2013 פסלה ועדת השרים לענייני חקיקה הצעת חוק של שמולי שנועדה לאפשר לעיריות ליזום פרויקטים לבניית דיור בר־השגה על קרקע ציבורית, מהלך שאינו מיטיב עם הקבלנים. בינואר 2015 תרם לשמולי ראובן סרוגו, אביו של ראול 11,400 שקל לקראת הבחירות לכנסת ה-20. ראול עצמו תרם לשמולי, כאמור, בחודשים האחרונים.

בסך הכל ביוני 2019, שבו הוכרז על הקדמת הבחירות ועריכת פריימריז לראשות מפלגת העבודה, גייס שמולי 354 תרומות בסכום כולל של 392 אלף שקל. התרומות שיכולים לגייס מתמודדים בפריימריז הן מיחידים בלבד ולא מחברות או ארגונים, והתרומה של סרוגו מותרת על פי החוק. שמולי מסר בתגובה כי "הנחת המוצא של הגורמים המצוטטים בכתבה מופרכת ושקרית. גם לשיטתם אין חולק כי כי פעלתי רבות ונמרצות בתחום הדיור, בעיקר לקידום דיור בר־השגה. זאת, למרות העובדה כי גם בבחירות הקודמות תמך בי מר סרוגו. לפיכך, העובדות מדברות בעד עצמן והפרשנות היא שנועדה להטיל דופי ורפש".

שמולי מסר עוד כי "ראול אדם ישר, הגון ומקצועי וחברותנו ארוכת שנים, כשתחילתה טרם כניסתו לתפקיד".

ראול סרוגו מסר בתגובה: "כפי שניתן ללמוד מהכתבה, בחרתי לתרום לח"כ איציק שמולי גם הפעם, לאחר שנים רבות שבהן אני ואבי זכרו לברכה, תרמנו לו על בסיס חברות רבת שנים והערכה רבה לפעילותו הציבורית בנושאים חברתיים, שאיתם אני מזדהה ובחלקם גם אני פעיל. אציין, כי כפי שנכתב כאן, חבר הכנסת שמולי מעולם לא עסק בקידום נושאים שקשורים לעיסוקים שלי שאינם בתחום החברתי".

תגיות