אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפניקס מתקרבת לדיבידנד נוסף: הכריזה על עודף כושר פירעון של 134% צילום: אסנת קרסנסקי

הפניקס מתקרבת לדיבידנד נוסף: הכריזה על עודף כושר פירעון של 134%

מדובר בשיעור גבוה ב-23% מהיעד שהציב הדירקטוריון, שבשלב זה עדיין לא אישר את החלוקה; בשבוע שעבר חילקה מגדל דיבידנד של 350 מיליון של על בסיס עודף נמוך משמעותית של 109%

11.07.2019, 15:23 | רחלי בינדמן

אחרי שחברת הביטוח מגדל חילקה דיבידנד של 350 מיליון שקל על סמך דוח כושר הפירעון שפרסמה לפני שבוע - כעת מצטרפת הפניקס ומציגה עודף הון על דרישות הסולבנסי 2 של 134% נכון ל-2018 - שיעור גבוה ב-23% מהיעד שהציב דירקטוריון הפניקס כתנאי לחלוקת דיבידנדים.

קראו עוד בכלכליסט

לשם השוואה, במגדל עודף ההון עמד על 109% בלבד ואף על פי כן החברה החליטה לחלק דיבידנד. בהפניקס טרם אישרו חלוקה אך סביר להניח שהדיבידנד הבא קרוב. סולבנסי הן דרישות הון שיובאו מאירופה על ידי רשות שוק ההון ואילצו את חברות הביטוח ב-4 השנים האחרונות להגדיל מהותית את ההון העצמי שלהן על חשבון חלוקת דיבידנדים.

הראל ומנורה היו הראשונות לעמוד ביעד החדש וחזרו לחלק דיבידנדים אם כי בהיקפים נמוכים, הפניקס ומגדל הצטרפו בהמשך - הפניקס חילקה באפריל 2019 דיבידנד של 250 מיליון שקל לאחר שהשיגה את היעד ב-2017, ועתה כאמור החברה תוכל לחלק על סמך נתוני 2018. רק כלל טרם חילקה דיבידנדים ולא ברור אם תעשה זאת כבר החודש שכן גם היא צפויה לפרסם את דוח כושר הפירעון שלה עד סוף יולי.

הפניקס הצליחה להגדיל את ההון שלה משמעותית, בין היתר דרך הכנסת רשת בתי האבות עד 120 תחת הפניקס ביטוח וחלוקת הפניקס סוכנויות כדיבידנד בעין - כך שהפכה לחברה אחות של הפניקס ביטוח. מהלכים אלה שיפרו משמעותית את כרית ההון של הפניקס.

אייל בן סימון מנכ"ל הפניקס , צילום: אסנת קרסנסקי אייל בן סימון מנכ"ל הפניקס | צילום: אסנת קרסנסקי אייל בן סימון מנכ"ל הפניקס , צילום: אסנת קרסנסקי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות