אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דויטשה בנק: הזמינו חליפות ב-1,800 דולר ביום בו הוכרז על פיטורים המוניים - וננזפו צילום: בלומברג

דויטשה בנק: הזמינו חליפות ב-1,800 דולר ביום בו הוכרז על פיטורים המוניים - וננזפו

שני בכירים במשרדי הבנק בלונדון, שאינם כלולים בגל הפיטורים, הזמינו את החליפות למרות היום הקשה שעבר על חלק מעמיתיהם; המנכ"ל: "מדובר בחוסר כבוד; הם לא ישכחו במהרה את שיחת הטלפון ממני"

12.07.2019, 20:55 | שירות כלכליסט

מנכ"ל דויטשה בנק, כריסטיאן זיווינג, אומר כי נזף בפקידים שהזמינו חליפות יוקרתיות בהזמנה אישית ביום בו פורסם כי הבנק יפטר כ-18 אלף עובדים.

קראו עוד בכלכליסט

שני חייטים צולמו כשהם יוצאים ממשרדי הבנק בלונדון ביום שני, לאחר שזוהו בתחילה באופן שגוי כעובדים שפוטרו. ואולם למעשה הם ביקרו במשרדי הבנק בלונדון על מנת להתאים חליפות בשווי של 1,800 דולר לסגל הבכיר שלא נפגע מהפיטורים, כך על פי דיווח בפייננשל טיימס".

 "

"להזמין את החייטים האלה ביום שבו נערכים פיטורים - זה חוסר כבוד", אמר סווינג בראיון לעיתון הגרמני "הנדלסבלאט". "זה בשום אופן לא עולה בקנה אחד עם הערכים שלנו".

כשנשאל אם יהיו לכך השלכות אישיות נגד המעורבים, הוא אמר רק כי זימן את "הקולגות" המעורבים ודן עמם באירוע. לדבריו, "אני מניח ששני העמיתים האלה לא ישכחו במהרה את שיחת הטלפון ממני".

כריסטיאן זיווינג, צילום: בלומברג כריסטיאן זיווינג | צילום: בלומברג כריסטיאן זיווינג, צילום: בלומברג

הבנק הגרמני הודיע ביום ראשון כי הוא סוגר את עסקי סחר המניות הגלובליים שלו ומפטר 18 אלף עובדים במסגרת בנייה מחדש שאמורה לשפר את הרווחיות.

דויטשה ניסה בעבר להתחרות עם בנקים אמריקאים גדולים בוול סטריט, אך האסטרטגיה השאפתנית והאגרסיבית של הבנק הגרמני להפוך לכוח גלובלי פגעה בו בסופו של דבר, והוא נחלש בעקבות סדרה של שערוריות.

בין היתר הגיע דויטשה להסדר של 7.2 מיליארד דולר עם משרד המשפטים האמריקאי בינואר 2017, על כך שהונה משקיעים במהלך מכירת בטחונות מגובות-משכנתא; וספג גם קנס של 630 מיליון דולר בעקבות האשמות בהלבנת כספים רוסיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
כנראה בשביל ללבוש.
אני מעריך שהם הזמינו את החליפות כדי להתלבש בהן ולהיראות יפים, אולי בהזמנה מראש מהחייטים וקבעת הפגישה מראש. האמת, נראה לי בסדר. פעם ראיתי טענות בפייסבוק על זה שאיילת שקד קנתה בית פרטי ברמת החייל, "כי זה מנקר עיניים". צריך לתת לאנשים לחיות בצורה קאפיטליסטית וחופשית, זה טוב לכל מי שרוצה להתפרנס בלי להתערב בחיים של אחרים ומי שעוסק בקנאה, שיקפוץ.
קאפיטאליסט  |  13.07.19
1.
למה זה מזכיר לי את הסוציאליסט ברק?
כי גם הוא חי בבועה (או גולם) שהוא וחברים מיליארדרים תפרו לו. גבהות הלב תמיד הפילה את האנשים מהסוג הזה. ויחד איתם הם סוחבים מדינות וחברות גדולות. לא פה. לאהוד ברק לא ניתן הזדמנות שניה למה שהיה לו ב 2000. למרות שהוא נתן לאפשאיין שכבר ב 2007 הוכרז כעבריין מין. וכעת התובע הכללי של אז שכיום הוא שר העבודה בארהב התפטר על רקע זה. צביעות האליטות פה חלשה מול הגיון העם.
ישראל  |  12.07.19