אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי 12 שנה כמנכ"ל סודהסטרים: דניאל בירנבאום עובר לתפקיד היו"ר צילום: בלומברג

אחרי 12 שנה כמנכ"ל סודהסטרים: דניאל בירנבאום עובר לתפקיד היו"ר

אייל שוחט, ששימש כמשנה למנכ"ל, יחליף את בירנבאום בתפקיד; בדצמבר האחרון הושלמה עסקת הענק לרכישת סודהסטרים על ידי פפסיקו העולמית ב-3.2 מיליארד דולר

15.07.2019, 10:49 | שיר רייטר

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

דניאל בירנבאום, שכיהן כמנכ"ל סודהסטרים ב-12 השנה האחרונות, עובר לכהן כיו"ר החברה. החברה הודיעה הבוקר (ב') שאייל שוחט, ששימש כמשנה למנכ"ל, יחליף את בירנבאום וימונה לתפקיד מנכ"ל החברה החל מספטמבר הקרוב.

קראו עוד בכלכליסט

בדצמבר האחרון הושלמה עסקת הענק לרכישת סודהסטרים על ידי קבוצת פפסיקו העולמית (PepsiCo) ב-3.2 מיליארד דולר, ומניות סודהסטרים נמחקו מהבורסה בתל אביב.

          

אייל שוחט, מנכ"ל סודהסטרים הנכנס, צילום: אבישג שאר ישוב אייל שוחט, מנכ"ל סודהסטרים הנכנס | צילום: אבישג שאר ישוב אייל שוחט, מנכ"ל סודהסטרים הנכנס, צילום: אבישג שאר ישוב

     

בהודעה שנמסרה היום לעובדי סודהסטרים בעולם כתב בירנבאום: "אחרי השלמת שנת האיחוד עם פפסיקו, החלטתי לקחת צעד אחורה מהניהול היום-יומי של סודהסטרים. לבקשת מנכ"ל פפסיקו, אני עובר לתפקיד יושב ראש ואמסור את שרביט הניהול לאייל שוחט, המשנה למנכ"ל.

"עבורי, זהו סיומו של פרק חשוב וארוך בחיי. במבט לאחור אני מתרגש לראות כמה השגנו יחד: יצרנו מקומות תעסוקה עבור 3,500 משפחות. הפרחנו את הנגב והפכנו למעסיק הגדול ביותר של בדואים בארץ. הוכחנו כי שלום בין ישראלים לפלסטינים הוא אפשרי. הצלנו את העולם ממיליארדים של בקבוקי פלסטיק והפכנו למותג מספר אחת של מים מוגזים בעולם".

בירנבאום סיים את מכתבו בנימה אישית ואמר: "תודה לכל אחד ואחת מכם שהצטרפתם אלי למסע העיקש להפוך את העולם למקום טוב יותר. אני מעז לומר בגאווה וסיפוק עצומים שביחד הצלחנו. מעטים האנשים שיכולים לומר זאת בימי חייהם. אוהב אתכם מאד".

מנכ"ל פפסיקו רמון לגוארטה ודניאל בירנבאום ביום החתימה על העסקה, צילום: Eran Lamm מנכ"ל פפסיקו רמון לגוארטה ודניאל בירנבאום ביום החתימה על העסקה | צילום: Eran Lamm מנכ"ל פפסיקו רמון לגוארטה ודניאל בירנבאום ביום החתימה על העסקה, צילום: Eran Lamm

   

שוחט הצטרף לחברה בשנת 2010 כסמנכ"ל לעניינים משפטיים טרם הנפקתה בנאסד"ק. לאחר מכן כיהן כמנהל הפיתוח העסקי של החברה ומזה כשנתיים משמש כמשנה למנכ"ל. לפני הצטרפותו לסודהסטרים שימש שוחט כסגן נשיא לעניינים משפטיים בחברת פרוטרום.

שוחט מסר: "אני מקבל את שרביט הניהול מידיו של דניאל ביראת כבוד ומתוך תחושת אחריות גדולה. בהובלתו של דניאל, הפכה סודהסטרים לסיפור הצלחה בקנה מידה עולמי ואני מודה לו מקרב לב על האמון וההזדמנות שנתן לי ועל הליווי והלימוד לאורך השנים. סודהסטרים תמשיך להיות נווה מדבר, אי של שלום, ותעמוד בחזית המאבק בשימוש בפלסטיק חד-פעמי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות