אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מהנייקי הראשונות ועד נעלי הראפרים: הסניקרס היקרים בעולם מוצעים למכירה צילום: Sotheby's

מהנייקי הראשונות ועד נעלי הראפרים: הסניקרס היקרים בעולם מוצעים למכירה

סות'ביס מקיים לראשונה מכירה פומבית של סניקרס נדירות בעיצוב מפורסמים וכאלה שיוצרו לסרטים ואירועים מיוחדים. ביניהם נעליים ששורכות את עצמן מהסרט "בחזרה לעתיד", "נעלי ירח" שעיצב המייסד של נייקי ונעלי אדידס פרי שיתוף פעולה בין שאנל לראפר פארל וויליאמס

20.07.2019, 21:00 | שירות כלכליסט
בית המכירות הפומביות סות'ביס מקיים מכירה פומבית של סניקרס. המכירה, הראשונה מסוגה עבור בית המכירות הוותיק, כוללת מהדורות נדירות ודגמים שזכו לפרסום לאחר שננעלו על ידי ספורטאים ומוזיקאים והופיעו בסרטים. אף שמדובר בסניקרס, הנעליים שיוצעו למכירה לא יהיו זולות - לפי הודעת סות'ביס, המחירים ההתחלתיים עומדים על עשרות אלפי דולרים עבור מרבית הזוגות.

קראו עוד בכלכליסט

המכירה הפומבית מתאפשרת הודות לשיתוף פעולה עם סטדיום גודס (Stadium Goods), שמוכרת סניקרס משומשים וידועה באוסף הנעליים הנדיר והיקר שבבעלותה. היא מתקיימת באינטרנט ותיסגר להצעות ב-23 ביולי.

באתר ביזנס אינסיידר חשפו כמה מהזוגות הפופולאריים ביותר שיוצעו למכירה: בין הנחשקים ביותר - נעליים עם שרוכים הנקשרים בעצמם, המבוססות על זוג דומה שנעל מרטי מקפליי בגילומו של מייקל ג'יי פוקס בסרט השני בסדרת בחזרה לעתיד שיצא ב-1989.

ב-2011 יוצרו 1,500 זוגות של הדגם, אך הם לא כללו שרוכים שנקשרים לבד. החברה הוציאה מהדורה מחודשת ב-2016 שכללה 89 יחידות בלבד. המחיר ההתחלתי לנעל עומד על 40 אלף דולר, ולפי ההערכות היא תימכר בסופו של דבר במחיר הנע בין 50-70 אלף דולר. המכירה תכלול גם זוג נעליים מהמהדורה של 2011, שצפוי להימכר עבור 18 אלף דולר. 

הנייקי שנשרכות מאליהן, של מרטי מהסרט "בחזרה לעתיד". יוצרו ב-2016 , צילום: Sotheby הנייקי שנשרכות מאליהן, של מרטי מהסרט "בחזרה לעתיד". יוצרו ב-2016 | צילום: Sotheby's הנייקי שנשרכות מאליהן, של מרטי מהסרט "בחזרה לעתיד". יוצרו ב-2016 , צילום: Sotheby

עוד נעל נדירה ונחשקת במיוחד, היא "נעל ירח" (Moon Shoe) של נייקי - הנעל היקרה ביותר המוצעת למכירה. קיימים 12 זוגות בלבד מהדגם הזה, שיוצר בעבודת יד ועוצב על ידי מאמן הריצה של אוניברסיטת אורגון ביל באוורמן, שהפך לאחד ממייסדי נייקי.

באוורמן הגה את הרעיון ב-1972, ליצור על הסוליה תבנית המזכירה כזו של מכשיר להכנת וואפל בלגי, זאת מתוך הנחה שהיא תעניק יותר אחיזה לספורטאים. המחיר ההתחלתי עומד על 80 אלף דולר, ולפי ההערכות ההצעות יטפסו עד 160 אלף דולר.  

"נעלי ירח" של נייקי למעצב ביל באוורמן מ-1972, צילום: Sotheby "נעלי ירח" של נייקי למעצב ביל באוורמן מ-1972 | צילום: Sotheby's "נעלי ירח" של נייקי למעצב ביל באוורמן מ-1972, צילום: Sotheby

עוד נעליים נדירות שיוצעו למכירה:

אייר ג'ורדן 11 של נייקי - 5 זוגות בלבד של הנעל הזו יוצרו ב-2017 לציון פרישתו של כוכב הבייסבול דרק ג'טר מהניו יורק יאנקיז. המחיר ההתחלתי

עומד על 30 אלף דולר ובסות'ביס מעריכים כי המחיר הסופי יעמוד בין 40-60 אלף דולר.

נייקי אייר ג נייקי אייר ג'ורדן 11 לפרישת דרק ג'יטר. מ-2017 | צילום: Sotheby's נייקי אייר ג

נעלי אייר ג'ורדן מזמש, שיוצרו במהדורה מוגבלת לחברים של הראפר טראוויס סקוט, בן זוגה של קיילי ג'נר: הנעליים הנדירות הללו זמינות בארבעה צבעים שונים, והמחיר ההתחלתי עומד על 35 אלף דולר.

נייקי אייר ג נייקי אייר ג'ורדן סגולות, שעוצבו לחבריו של הראפר טראוויס סקוט | צילום: Sotheby's נייקי אייר ג

סניקרס מקולקציית Yeezy של קנייה ווסט עבור נייקי: הנעליים האלה זוכות למירב תשומת הלב. זוג הנעליים הזה זכה לכינוי אוראו, בשל הדימיון הפיסי לעוגייה הידועה. הדגם הושק ב-2016 במהדורה מוגבלת. 15 זוגות יוצעו למכירה, וההערכה היא כי יימכרו בטווח מחירים שנע בין 13-18 אלף דולר.

נעלי Yeezy "אוריאו" לקנייה ווסט. מ-2016, צילום: Sotheby נעלי Yeezy "אוריאו" לקנייה ווסט. מ-2016 | צילום: Sotheby's נעלי Yeezy "אוריאו" לקנייה ווסט. מ-2016, צילום: Sotheby

 

דגם נדיר של אדידס, שנולד משיתוף פעולה בין הראפר פארל וויליאמס ושאנל: המהדורה המוגבלת נמכרה בחנות פופ אפ בפריז, והמחיר ההתחלתי שלהן עומד על 7,500 דולר ולפי ההערכות, עשוי לטפס עד 10 אלף דולר.

אדידס שעוצבו בשיתוף פעולה בין שאנל לפארל וויליאמס, צילום: Sotheby אדידס שעוצבו בשיתוף פעולה בין שאנל לפארל וויליאמס | צילום: Sotheby's אדידס שעוצבו בשיתוף פעולה בין שאנל לפארל וויליאמס, צילום: Sotheby

סניקרס של אדידס שהם שיתוף פעולה נוסף בין פארל וויליאמס ושאנל: זוג הנעליים הייחודי הזה כולל את כיתוב KARL במקום שאנל בחזית הנעל הימנית, זאת מכיוון שהם נועדו במקור כמתנה למעצב הראשי של שאנל באותה תקופה, קארל לגרפלד והם יחידים מסוגם. לפיכך, ההערכה היא כי יימכרו עבור 50 אלף דולר ויותר.

אדידס בעיצוב שאנל ופארל ווילאמס שיועדו כמתנה למעצב הראשי של שאנל אז, קרל לגרפלד, צילום: Sotheby אדידס בעיצוב שאנל ופארל ווילאמס שיועדו כמתנה למעצב הראשי של שאנל אז, קרל לגרפלד | צילום: Sotheby's אדידס בעיצוב שאנל ופארל ווילאמס שיועדו כמתנה למעצב הראשי של שאנל אז, קרל לגרפלד, צילום: Sotheby

אייר ג'ורדן במהדורה מיוחדת לטורניר הכדורסל טוקיו 23, שנערך ביפן ב-2011: הנעליים נמכרו במהדורה מוגבלת ביפן בלבד, כאשר המחיר ההתחלתי שלהן עומד על 4,800 דולר וההערכה היא כי יימכרו עבור למעלה מ-5,500 דולר.

נייקי אייר גו נייקי אייר גו'רדן, לטורניר כדורסל טוקיו 23, ב-2011 | צילום: Sotheby's נייקי אייר גו

nike air yeezy 2 nrg pure platinum: דגם משיתוף הפעולה בין קנייה ווסט ונייקי. הדגם נמכר במהדורה מוגבלת ב-2012, והוא האחרון שיוצר בשיתוף פעולה בין הזמר וענקית ציוד הספורט. הנעל הזו תימכר ביחד עם 3 דגמים נוספים של נייקי מקולקציית Yeezy, וההערכה היא כי יימכרו עבור יותר מ-22 אלף דולר.

נייקי Air Yeezy לקנייה ווסט. מ-2012, צילום: Sotheby נייקי Air Yeezy לקנייה ווסט. מ-2012 | צילום: Sotheby's נייקי Air Yeezy לקנייה ווסט. מ-2012, צילום: Sotheby

תגיות