אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פימקו: "ארה"ב תהיה המנצחת במלחמת מטבעות עולמית" צילום: בלומברג

פימקו: "ארה"ב תהיה המנצחת במלחמת מטבעות עולמית"

בשוק המט"ח בפתיחת השבוע: הדולר נסחר ביציבות, בסביבת 3.53 שקלים, היורו יורד ב-0.5% ל-3.96 שקלים; יואכים פלס, יועץ בכיר בפימקו, התראיין ל-CNBC: "יותר סביר שהדולר יחלש מאשר יחזק מעתה והלאה"

22.07.2019, 14:47 | מיקי גרינפלד

פותחים שבוע מט"ח: הדולר נסחר ביציבות, בסביבת 3.53 שקלים, היורו יורד ב-0.5% ל-3.96 שקלים; בשווקים הבינ"ל: היורו-דולר יציב, הצמד נסחר ב-1.121 דולר ליורו, הפאונד נחלש ב-0.3% ל-1.245 דולר.    

קראו עוד בכלכליסט

לאחר המדד הנמוך של חודש יוני, בלידר שוקי הון צופים אינפלציה של 1.1% ב - 2019, של 1.2% שנה קדימה מהיום, ושל 1.3% ב - 2020. "נדמה שמדד יוני הנמוך מסיר את האפשרות להעלאת ריבית בחודשים הקרובים, כתוצאה מירידה חדה בקצב האינפלציה השנתי ל-0.8%. יחד עם זאת, חשוב לזכור שמדד אינפלציית הליבה המועדף על ידי בנק ישראל (המדד ללא אנרגיה ופירות וירקות) עלה ב- 1.1% ב- 12 החודשים האחרונים, בדומה לקצב של מאי ומעל הקצב של חודש אפריל", אומרים בלידר.

לשיעור האינפלציה הנמוך תורם גם השקל החזק. "בנוסף לגורמים הבסיסיים אשר תומכים בשקל חזק (עודף בחשבון השוטף +השקעות ריאליות), גם מוסדיים כבר לא תורמים לביקוש עודף למט"ח (כפי שהיה בשנת 2018) והם אף מקטינים את החשיפה למט"ח בהדרגה", אומרים בלידר.

מלחמת מטבעות

ארה"ב תצא כשידה על העליונה ממלחמת מטבעות עולמית - כך טוען הבוקר יואכים פלס (Joachim Fels), יועץ כלכלי בכיר בפימקו (Pimco). "אם תהיה מנצחת ב'מלחמה הקרה של המטבעות', זו תהיה ארה"ב, במובן הזה שיותר סביר שהדולר יחלש מאשר יחזק מעתה והלאה", אומר פלס בראיון ל-CNBC.

"המלחמה הקרה במטבעות מתחממת", אמר פלס, שציין בהקשר זה את התחזיות להורדת ריבית בפד ובבנק המרכזי של יפן. "ברור למדי שאנחנו חוזרים למצב שבו כולם רוצים לראות את המטבע שלהם חלש יותר. אף אחד, אף בנק מרכזי, לא באמת רוצה מטבע חזק".

לדברי פלס, אף שרבים בשוק מצפים להורדה של 25 נק' בסיס בגובה הריבית בישיבה של הפד בסוף יולי, ייתכן שההורדה תהיה חזקה יותר: "השאלה שעל הפרק היא האם אתה מוריד 25 נק ביולי ועוד 25 בספטמבר, או שהם צריכים ללכת על 50 נק' בפעם אחת. לדעתי יש סיכוי של 50% שהם יהיו קצת יותר אגרסיביים, שהם ילכו על 50 נק' בסוף יולי ופותחים אפשרות לאולי עוד הורדה בסף השנה".

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות