אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טוויטר: זינוק במספר המשתמשים החודשיים וברווח הנקי

טוויטר: זינוק במספר המשתמשים החודשיים וברווח הנקי

לפי דו"חות הרבעון השני, הרשת החברתית היכתה את תחזית הרווח עם 1.12 מיליארד דולר והכנסות עם 841 מיליון דולר מספר המשתמשים היומיים עלה ב-5 מיליון ל-139 מיליון

26.07.2019, 16:30 | שירות כלכליסט

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון ב"כלכליסט"

מניות טוויטר מזנקות ב-5.5% בשלב טרום המסחר בוול סטריט לאחר שפרסמה היום (ו') את דו"חותיה לרבעון השני. הרשת החברתית לא עמדה אמנם בתחזית הרווח המתואם למניה, אך היכתה את תחזיות ההכנסה והגידול במספר המשתמשים.

קראו עוד בכלכליסט

החברה דיווחה על רווח נקי של 1.12 מיליארד דולר, או של 1.43 דולר למניה, לעומת 100 מיליון דולר או 13 סנט למניה בתקופה המקבילה אשתקד. רווח זה כולל הטבת מס חד פעמית משמעותית. הרווח המתואם למניה הגיע ל-5 סנט, לעומת 8 סנט ברבעון המקביל אשתקד. אנליסטים שנסקרו ע"י אתר FactSet צפו שהנתון יעמוד על 18 סנט.

המנכ"ל והמייסד ג המנכ"ל והמייסד ג'ק דורסי | צילום: רויטרס המנכ"ל והמייסד ג

הכנסותיה של טוויטר עלו ברבעון החולף ל-841 מיליון דולר לעומת 711 מיליון דולר ברבעון הקודם, והיכו את צפי האנליסטים להכנסות של 829 מיליון דולר. הנתונים כוללים 727 מיליון דולר מפרסום, עלייה של 21% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

הרבעון השני של השנה הוא הראשון בו טוויטר מפרסמת רק את המדד המועדף עליה, משתמשים פעילים יומיים, שמספרם עלה הרבעון ב-5 מיליון. אנליסטים חזו עליה של 3 מיליון בלבד במדד הזה. העלייה במספרם הביאה את כמות המשתמשים הרווחיים היומיים של טוויטר ל-139 מיליון דולר, זאת לעומת 134 מיליון ברבעון הקודם, ולעומת 122 בתקופה המקבילה אשתקד.

עד כה פרסמה טוויטר את נתון המשתמשים הפעילים החודשיים, שהפיקה תחזיות פחות מחמיאות. מניות החברה עלו ב-33% עד כה השנה, בעוד מדד ה-S&P500 עלה ב-20%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות