אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שבוע לפני השיגור: חלל תקשורת במגעים עם לקוח "בסדר גודל של פייסבוק" צילום: אוראל כהן

שבוע לפני השיגור: חלל תקשורת במגעים עם לקוח "בסדר גודל של פייסבוק"

חברת התקשורת הלוויינית מחזיקה בצבר הזמנות של 58 מיליון דולר משירותים שתספק בעזרת הלוויין החדש עמוס 17; פייסבוק, שהייתה לקוח פוטנציאלי של עמוס 6 - שהתפוצץ על כן השיגור לפני 3 שנים - לא מתחייבת הפעם להסכם עם חלל תקשורת

28.07.2019, 13:26 | חזי שטרנליכט

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חלל תקשורת במגעים למכירת שירותים ללקוח באפריקה "בסדר גודל של פייסבוק", בעזרת הלוויין החדש שלה. כך אמר היום (א') מנכ"ל החברה דוד פולק במסיבת עיתונאים, שבוע לפני שיגור הלוויין החדש עמוס 17.

קראו עוד בכלכליסט

החברה מקווה שהשיגור יעבור בשלום, בניגוד  לגורלו של עמוס 6, שאמור היה להיות משוגר למטרה דומה – אספקת שירותי לווין ליבשת אפריקה בעיקר - והתפוצץ על כן השיגור באוגוסט 2016. פולק ציין במסיבת העיתונאים כי פייסבוק, שהייתה לקוח פוטנציאלי של עמוס 6, "נכוותה ברותחין" ולכן לא מתחייבת לפני שהלווין נכנס למסלול.

משרדי עמוס חלל תקשורת, צילום: עמית שעל משרדי עמוס חלל תקשורת | צילום: עמית שעל משרדי עמוס חלל תקשורת, צילום: עמית שעל

בחברה ציינו כי יש כבר צבר הזמנות לשירותי תקשורת באפריקה ושירותים נוספים בהיקף של כ-58 מיליון דולר והחברה צופה כי לאחר השיגור יבשילו מהלכי המכירות האינטנסיביים לחוזים גדולים נוספים.

עוד אמר פולק כי החברה פועלת באופן מלא מול מדינות אפריקה השונות, ורמז בעקיפין כי מדובר גם בכאלה שאין להן יחסים דיפלומטיים עם ישראל. באשר לאפשרות שיזמינו לווין נוסף מהתעשייה האווירית עקץ פולק את יכולות התעשייה האווירית ואמר: "אנחנו היחידים שמזמינים מהתעשייה האווירית לוויינים".

התעשייה האווירית פעלה בשנה שעברה מול הממשלה בנוגע ללוויין העתידי עמוס 8, לאחר שחלל תקשורת בחרה כבר בחברת לוראל האמריקאית לבנות אותו. חלל תקשורת ביטלה לבסוף את ההתקשרות שלה עם לוראל בספטמבר אשתקד, אך  ההחלטה שנוגעת להזמנת הלוויין העתידי של הממשלה טרם התקבלה פורמלית.

חלל תקשורת מספקת כיום שירותים לאפריקה באמצעות הלוויינים עמוס 4 ועמוס 7, ויחד עם עמוס 17 אמורה לתת שירות מלא ללקוחותיה משלושת הלוויינים בו זמנית. על פי התחזיות, היקף האוכלוסייה ביבשת אפריקה בשנת 2025 יעמוד על כ-1.5 מיליארד תושבים, עם שיעור האוכלוסייה הצעירה הגבוה ביותר ועם צמיחה מואצת בצריכה ובתשתיות.

בואינג בנתה את הלוויין עבור חלל תקשורת, ושיגורו צפוי להיערך בלילה שבין ראשון לשני (שעון ישראל) בין 4 ל-5 באוגוסט. חלל תקשורת תכננה ואפיינה את הלוויין, שנבנה למתן שירות ל-20 שנה.

מניית החברה עלתה עד פתיחת המסחר היום ב-12.5% מתחילת החודש וב-90.8% מתחילת השנה. המניה התאוששה לאחר שנים שבהן קרסה בעקבות התפוצצות הלווין הקודם. שווי השוק של החברה עומד על כ-243 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות