אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק ישראל נתן אור ירוק לשכר מוגדל לדירקטורים חיצוניים בבנקים ללא בעל שליטה צילום: רמי זרניגר

בנק ישראל נתן אור ירוק לשכר מוגדל לדירקטורים חיצוניים בבנקים ללא בעל שליטה

הפיקוח על הבנקים אישר את תנאי כהונתו של שאול קוברינסקי, יו"ר דיסקונט שמונה כדירקטור חיצוני מכוח נוהל בנקאי תקין; הוראות הנוהל מגבילות לכאורה את שכרו של דירקטור כזה למיליון שקל לכל היותר; כעת אישר הפיקוח שכר של 2.79 מיליון שקל בשנה לקוברינסקי והכשיר בפועל תשלום מוגדל

29.07.2019, 16:58 | רחלי בינדמן

הפיקוח על הבנקים נתן אור ירוק לשכר של יו"ר דיסקונט שאול קוברינסקי בעלות של 2.79 מיליון שקל בשנה. זאת אף על פי שקוברינסקי מונה לדירקטור בבנק מכוח נוהל בנקאי תקין כדירקטור חיצוני, שלפי הוראות הנוהל התקין היבשות של הבנק מוגבל שכרו לעלות שנתית של כמיליון שקל לכל היותר.

קראו עוד בכלכליסט

כבר בפברואר השנה הודיעו בדיסקונט על אישור שכרו של קוברינסקי בכפוף לאישור הפיקוח על הבנקים, וציינו כי "נמסר לבנק על ידי הפיקוח על הבנקים כי הנושא מצוי בבדיקה וכי במסגרת זו נשקלת אפשרות לתקן הוראות המפקח בעניין זה". היום (ב') דיווח הבנק כי הפיקוח אישר את שכרו של היו"ר.

יו"ר דיסקונט שאול קוברינסקי, יקבל שכר בעלות 2.79 מיליון שקל בשנה, צילום: רמי זרניגר יו"ר דיסקונט שאול קוברינסקי, יקבל שכר בעלות 2.79 מיליון שקל בשנה | צילום: רמי זרניגר יו"ר דיסקונט שאול קוברינסקי, יקבל שכר בעלות 2.79 מיליון שקל בשנה, צילום: רמי זרניגר

בפיקוח פעלו תקופה לתקן את הוראות החוק בכל הקשור לבנקים ללא גרעין שליטה שבהם אין הבדל ממשי בין דירקטור רגיל לדירקטור חיצוני.

בנק ישראל ישב עם משרד המשפטים על הנושא וכעת נראה שהנושא הוסדר. האישור רלוונטי גם לגבי לבנה שיפמן יו"ר בנק דקסיה שגם היא דירקטורית חיצונית ולכאורה לפי הוראות בנק ישראל שכרה מוגבל וכעת ניתן אור ירוק לשכר המבוקש שלה - 850 אלף שקל ל-50% משרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות