אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תחזירו לנו כספי מסים: סלקום תובעת מהמדינה 12 מיליון שקל

תחזירו לנו כספי מסים: סלקום תובעת מהמדינה 12 מיליון שקל

לטענת החברה, הכספים מגיעים לה עבור מסים ששילמה בין השנים 2017-2013 על יבוא ממירי סלקום TV ואפל TV

05.08.2019, 08:20 | אביאור אבו

סלקום תובעת החזר של כ־12 מיליון שקל מרשות המסים, שמגיעים לה לטענתה עבור מסים ששילמה בין השנים 2017-2013 על יבוא ממירי סלקום TV ואפל TV.

קראו עוד בכלכליסט

טענתה של סלקום היא שהחוק קובע כי יש לשלם מס על "מכשירים לקליטת שידורים", אלא שהממירים שלה לא "קולטים" את השידור, מכיוון ששידוריה ניתנים על גבי רשת האינטרנט. סלקום שילמה את המס על הציוד שייבאה עד 2017, אז החליט משרד האוצר כי כלל הממירים פטורים ממכס וממס קנייה.

מכשיר אפל TV. קולט או לא קולט? מכשיר אפל TV. קולט או לא קולט? מכשיר אפל TV. קולט או לא קולט?

התביעה הוגשה ב־15 ביולי לבית המשפט המחוזי מרכז־לוד, וכל עניינה הוא כיצד יש לסווג את הממירים המיובאים. סלקום פנתה בתחילת 2012 לבית המכס בנתב"ג, וזה מסר לה שהטובין שלה מחויב במס קנייה בשיעור 15%. לאחר הגשת בקשה מפורטת נוספת, בית המכס בדק את הממירים פיזית, החליט שהם פטורים ממס קנייה וחייבם ב־12% מס בלבד והגדירם כ"מכשירים חשמלים בעלי פונקציות עצמאיות".

באפריל 2015 בית המכס חזר בו בטענה שמדובר במכשירי סטרימר בעלי יכולת ביצוע הקלטה, ולפי אמנת בריסל הם חייבים גם במס קנייה, ולכן ביקש לחייב את סלקום במס רטרואקטיבית בגין ההפרש בין 12% מס ששולם בפועל ל־15% מכס. סלקום נאלצה לשלם את הגירעון והגישה לבית המכס ערעורים שנדחו. במקביל היא המשיכה לשלם את המסים עד לביטולם בחוק. משלא הגיעה להסדר עם רשות המכס, פנתה סלקום לבית המשפט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות