אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קור שולץ אחרי הדו"חות: "החוזה שלי הוא ל-5 שנים, ואם יהיה צורך אשאר גם יותר" צילום: יריב כץ

קור שולץ אחרי הדו"חות: "החוזה שלי הוא ל-5 שנים, ואם יהיה צורך אשאר גם יותר"

מנכ"ל טבע אומר כי כשנכנס לתפקידו ידע שעומד בפניו אתר גדול להתמוד עם הירידה בהכנסות "ושצריך יהיה לדחוף חזק כדי להשיק את התרופות החדשות - זה דבר נורמלי. אבל לא ידעתי כמובן שיהיו חקירות כמו האופיואידים"

07.08.2019, 16:52 | סופי שולמן

"אני לא בחור שפורש לפני שהג'וב שלו מסתיים. החוזה שלי הוא ל-5 שנים, ואם יהיה צורך אשאר גם יותר. אני דווקא אוהב כשזה קשה", כך אמר מנכ"ל טבע קור שולץ לאחר פרסום דו"חות החברה לרבעון השני של השנה ולפיהם הרווח עלה על הציפיות אבל במקביל החוב גדל ב-100 מיליון דולר.

עוד אמר שולץ כי "כשלקחתי את התפקיד ידעתי שיש אתגר גדול בצד ההכנסות שיורדות, ושצריך יהיה לדחוף חזק כדי להשיק את התרופות החדשות - זה דבר נורמלי. ידעתי שצריך יהיה גם לעשות אופטימיזציה לעלויות ואלה יהיו האלמנטים המרכזיים. אבל לא ידעתי כמובן שיהיו חקירות כמו האופיואידים".

מנכ"ל טבע, קור שולץ , צילום: סיון פרג מנכ"ל טבע, קור שולץ | צילום: סיון פרג' מנכ"ל טבע, קור שולץ , צילום: סיון פרג

בעברות פרישתו של סמנכ"ל הכספים הראשי, מייקל (מייק) מקללן, שעליו דיווח החברה היום, אמר שולץ: "צריך לכבד את ההחלטה של מייק ואת הפרטיות שלו, אבל אני חייב לציין שיש מצב רפואי אצל אחד מבני המשפחה שלו שדורש את נוכחותו".

טבע רשמה ברבעון השני הכנסות של 4.3 מיליארד דולר, ירידה של 8% בהשוואה לרבעון המקביל (או של 5% במונחים דולריים). ההכנסות היו גבוהות במעט מציפיות האנליסטים שעמדו על 4.264 מיליארד דולר.

החברה הציגה ברבעון עם רווח תפעולי מתואם (Non-Gaap) של 1.011 מיליארד דולר, ירידה של 18% בהשוואה לרבעון המקביל, שבו רשמה רווח תפעולי של 1.238 מיליארד דולר. צפי האנליסטים עמד על רווח תפעולי של 978 מיליון דולר. ה-EBITDA עמד על 1.144 מיליארד דולר, גם כאן מעל הצפי בשוק שעמד על 1.139 מיליארד דולר.

טבע מסכמת את הרבעון עם הפסד חשבונאי של 689 מיליון דולר (Gaap), לעומת הפסד של 241 מיליון דולר ברבעון המקביל. בשורה המתואמת (Non-Gaap) מציגה טבע בסיכום התקופה רווח נקי של 653 מיליון דולר או 60 סנט למניה, לעומת 794 מיליון דולר או 78 סנט למניה ברבעון המקביל בשנה שעברה. הרווח המתואם התעלה על ציפיות השוק שעמדו על 57 סנט למניה. טבע חזרה על התחזיות השנתיות שפרסמה ברבעון הקודם, להכנסות שבין 17 ל-17.4 מיליארד דולר ורווח בטווח של 2.5-2.2 דולר למניה.

מכירות הקופקסון בארה"ב ירדו ב-41% בצפון אמריקה בהשוואה לרבעון המקביל ל-274 מיליון דולר, מכירות התרופה באירופה ירדו ב-24% ל-107 מיליון דולר - נסיגה המוסברת בתחרות הגנרית הגוברת לתרופה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
בהחלט מספק את הסחורה.
לקחת חולה אנוש כמו טבע שההנהלה הקודמת הזניחה ולהחזיר אותו למסלול לוקח זמן. המנכל נקב בלוחות זמנים מדוייקים ועומד בהם, אבל הישראלים חסרי הסבלנות וההבנה הבסיסית במה זה לנהל חברה כזאת רק כותבים "לא מספק את הסחורה". הכי אני אוהב טוקבקיסטים שכותבים שהם יכולים לנהל את החברה טוב יותר מעניין שלא הרגשתם מועמדות....
דני  |  09.08.19
14.
הוא מנהל חזק מאוד - מנקה את מה שעשה מנהל מנוול .זהו פרוייקט שיקום חולה אנוש
להביא 50 מיליארד דולר ולהחזיר חובות כולל איבוד תרופה לא קל -אז תפסיקו להתלונן .כולם ישלמו מחיר מסויים .בלי המנהל הזה היו סוגרים את החברה לפני שנים. מזכיר לי את המנהל כחלון ששורף 50 מיליארד כל שנה.
יוסי  |  07.08.19
לכל התגובות