אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המחזיקים באפריקה מציבים תנאי לזאבי, לוקסנבורג ושמיר: פיקדון של 20 מיליון שקל צילומים: אוראל כהן, שאול גולן

המחזיקים באפריקה מציבים תנאי לזאבי, לוקסנבורג ושמיר: פיקדון של 20 מיליון שקל

שלושת המתחרים על רכישת נכסי החברה הציגו באספת המחזיקים את הצעתם; נציג לפידות של לוקסנבורג אמר למחזיקי האג"ח: "אנחנו מאמינים בדניה סיבוס, ההצעה שלנו היא הוודאית ביותר"; נציג מבטח שמיר: "הבנקים אישרו את ההצעה שלנו"

08.08.2019, 15:39 | יניב רחימי
מחזיקי אגרות החוב של אפריקה השקעות התכנסו היום לדיון בשלוש הצעות הסדר החוב לאפריקה שהוגשו על ידי מבטח שמיר של מאיר שמיר, לפידות קפיטל של יעקב לוקסנבורג, וגד זאבי.  

קראו עוד בכלכליסט

"אנחנו מאמינים בדניה סיבוס לטווח ארוך. הערבויות הבנקאיות הם הדלק שמניע את דניה ואנחנו רוצים שהדלק הזה יתן למנוע לפעול בעוצמה", כך אמר היום אמיר תירוש, מנכ"ל לפידות קפיטל באספת מחזיקח האג"ח של אפריקה. תירוש הדגיש את העובדה שלחברת לפידות אין חוב והיא יכולה להוציא את העסקה אל הפועל. "כרגע ההצעה שלנו היא הוודאית ביותר" אמר תירוש.

קודם לכן הציג גד זאבי את הצעתו וכשהוא נשאל האם כתבי האישום שהוגשו אתמול עלולים לסכן את העסקה, הוא השיב בשלילה ואמר: "כתבי האישום לא משנים דבר. אנחנו מכירים את מערכת הצדק והכרעה תתקבל רק אחרי שהעסקה תושלם". ההצעה של זאבי כוללת תשלום מיידי של 115 מיליון שקל ותשלום נוסף של 165 מיליון שקל שיבוצע 60 ימים אחרי השלמת ההסר. זאבי ציין שעצם ביצוע התשלום הראשון המיידי מעיד על הכוונה לבצע את התשלום השני המאוחר.

"אנחנו אחרי מפגשים עם כל הבנקים שאישרו את ההצעה שלנו. חוץ משני בנקים קטנים, כל השאר אישרו את העברת 14% ממניות אפריקה מגורים" כך אמר ארז מלצר שהציג את ההצעה מטעם מבטח שמיר. לדברי מלצר "אנחנו מכירים את החשיפה של דניה, ואת כתבי האישום. אנחנו יודעים לומר שהעסקה ממשיכה כמו שהיא".

עו"ד גיא גיסין, שמייצג את הנאמן למחזיקי אגרות החוב אמר לשלושת המציעים שהמציע הזוכה ידרש להפקיד 20 מיליון שקל כהבטחה לעמידתם בהתחיבויות. אחד ממחזיקי אגרות החוב שנכח באספה, אלי סודרי, טען ששווי הנכסים של אפריקה השקעות עולה על השווי הכלכלי של כל אחת מההצעות שהוגשו. סודרי תהה מדוע הנציגות לא מובילה מהלך לממש את הנכסים של אפריקה והציע שכתב ההצבעה יכלול הצעה רביעית למימוש נכסיה של אפריקה.

היועץ ההלכלי לנאמן, איציק עידן מבייקר טילי, הציג ניתוח של ההצעות לפיו השווי הכלכלי בהצעה של זאבי הוא 1.134 מיליארד שקל, השווי הכלכלי בהצעה של לפידות הוא 1.123 מיליארד שקל, והשווי הכלכלי בהצעה של מבטח שמיר הוא 1121 מיליון שקל.

עו"ד גיסין. נאמן מחזיקי האג"ח באפריקה, צילום: אוראל כהן עו"ד גיסין. נאמן מחזיקי האג"ח באפריקה | צילום: אוראל כהן עו"ד גיסין. נאמן מחזיקי האג"ח באפריקה, צילום: אוראל כהן

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
לוקסי לא ממונף
אחרי שגמר לסדר את סאני תקשורת לוקסי עם אפס חוב בלפידו ונכסים חופשיים בשווי מאות מליונים. מכל המתמודדים הוכ היחיד שיכול בוודאות טובה להשלים את העסקה. זאבי רב הנסתר על הגלוי ומאיר שמיר צריץ עדיין לתפור את הכסקה היקרה שת תחנת הכח שהוא שילם מליר מופרז לפני שיוכל לקפוץ על העגלה הבאה.
משה  |  10.08.19
5.
יעקב לוקסנבורג ? מה הוא ההון העצמי של מר לוקסנבורג ? אני חושב שאפריקה גדולה מידי למידה שלו.
כל אחד קופץ על העגלה וחושב שהוא יכול לנהל חב' בסדר גודל של מיליארדים .השיקול של הנאמן הוא לבדוק לא רק מי מציע ? מה הסיכוי שלו לשרוד והאם בעלי האג"ח המסכנים יקבלו את הכסף לאחר ההסכם?
תש  |  09.08.19
לכל התגובות