אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טסים בלי מזוודות: שיבושים בנתב"ג בשל תקלה צילום: שאול גולן

טסים בלי מזוודות: שיבושים בנתב"ג בשל תקלה

תקלה במערכת האוטומטית של מיון המזוודות גורמת לעיכובים בהמראות של 15 טיסות לפי שעה וטיסות המריאו ללא מזוודות. רשות שדות התעופה: "הנהלת נתב"ג מטפלת בתקלה". אחד הנוסעים: "אמרו לנו לקחת רק דברים חשובים, ייתכן שהמזוודות יגיעו עוד יומיים"

12.08.2019, 07:40 | איתי בלומנטל, ynet
בשיא עונת הקיץ: תקלה במערכת מיון המזוודות האוטומטית בנמל התעופה בן גוריון גורמת הבוקר (ב') לעיכובים בלוח ההמראות והנחיתות.

קראו עוד בכלכליסט

לפי שעה, מדובר על עיכוב של לפחות 15 טיסות. מאות מזוודות נערמו בדלפקי הצ'ק אין בשדה מאחר שלא ניתן לשלוח אותן לבידוק. כמה נוסעים המריאו ליעדיהם ללא מזוודות, שאמורות להישלח אליהם בהמשך.

אבי, שטס הבוקר לאיטליה, אמר: "אמרו לנו לקחת את הדברים החשובים כי יכול להיות שהמזוודות יגיעו רק בעוד יומיים. זו התנהלות נוראית".

העומס בנתב"ג, הבוקר, צילום: שאול גולן העומס בנתב"ג, הבוקר | צילום: שאול גולן העומס בנתב"ג, הבוקר, צילום: שאול גולן

 , צילום: שאול גולן צילום: שאול גולן  , צילום: שאול גולן
 , צילום: שאול גולן צילום: שאול גולן  , צילום: שאול גולן

מרשות שדות התעופה נמסר כי "הנהלת נתב"ג מטפלת כרגע בתקלה במערכת המיון". 

גורם בנמל התעופה בן גוריון אמר ל ynet כי בנמל שוקלים את האפשרות להוציא מטוסים ללא מזוודות שיגיעו ליעדן אחרי תיקון התקלה. "הכל שאלה של האם נצליח להתגבר על התקלה בזמן הקרוב", אמר.

בתחילת החודש באה לסיומה בעיה אחרת שהעיבה על הפעילות בשדה: שיבושי ה-GPS, שהורגשו מאז חודש יוני באזור נמל התעופה בן גוריון ובשטח האווירי של ישראל והאזור, פסקו.

עדיין לא ברור אם ההפרעות נפסקו בעקבות התערבות של גורמי ביטחון ישראליים ומערך הסייבר הלאומי שקיבל אחריות על הטיפול בנושא, אולם חברת התעופה אל על שהנחתה את טייסיה בחודש שעבר לנתק את רכיבי ה-GPS לפני נחיתה בנתב"ג עדכנה את טייסיה כי מעתה ניתן לבצע נחיתות כרגיל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות