אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקת הענק באג"ח אי.די.בי - העברה פנימית בין קרנות סל של הראל צילום: אוראל כהן

עסקת הענק באג"ח אי.די.בי - העברה פנימית בין קרנות סל של הראל

ניסיון השתלטות? חיזוק פוזיציה? שמועות התרוצצו בשוק בנוגע לעסקת ענק שבה לכאורה נרכשו אג"ח של אי.די.בי פתוח ושל דסק"ש ב-200 מיליון שקל; לכלכליסט נודע שמדובר בסך הכל בהעברה פנימית של חברת הביטוח שביקשה לאזן בין קרנות הסל הצמודות לבין קרן האג"ח בדירוג נמוך

14.08.2019, 20:27 | גולן חזני
סערה בכוס מים. כך ניתן להגדיר את השמועות שהתרוצצו היום (ד') סביב "עסקת ענק" שהתבצעה אתמול, ובה לכאורה רכש גוף אחד 128.7 מיליון אג"ח אי.די.בי פתוח סדרה י"ד, מידי גוף אחר.

קראו עוד בכלכליסט

במקביל נרכשו 109 מיליון אגרות חוב מסדרה יד' של דסק"ש, החברה הבת של אי.די.בי פתוח שבשליטת אדוארדו אלשטיין. 

שתי העסקאות נעשו מחוץ לבורסה, וההיקף שלהן עומד על כ-200 מיליון שקל. ספקולציות בשוק העריכו כי מדובר בגוף שמחזק את הפוזיציה בחברה לקראת הסדר חוב עתידי אפשרי של דסק"ש, או בניסיון להשתלט על החברה.

אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי, צילום: עמית שעל אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי | צילום: עמית שעל אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי, צילום: עמית שעל

אבל לכלכליסט נודע כי ב"עסקאות" לא הועבר ולו שקל אחד. מדובר בסך הכל בהעברה פנימית של אגרות חוב בין קרנות סל של חברת הביטוח הראל, שביקשה לאזן בין קרנות הסל הצמודות לבין קרן האג"ח בדירוג נמוך, ולכן העבירה אג"ח בשווי כ-2 מיליארד שקל בין הסדרות.

בקבוצת אי.די.בי, דסק"ש שולטת בנכסים הישראלים העיקריים של אלשטיין, נכסים ובניין פועלת בתחום הנדל"ן, סלקום בענף התקשורת, שופרסל בתחום הקמעונאות ואלרון בתחום השקעות ההייטק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות