אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון מגלגלת את מס ענקיות הטכנולוגיה הצרפתי על המוכרים צילום: איי אף פי

אמזון מגלגלת את מס ענקיות הטכנולוגיה הצרפתי על המוכרים

חודש לאחר שממשלת צרפת הטילה מס של 3% על הכנסות ענקיות הטכנולוגיה במדינה: ענקית המסחר האמריקאית מעלה את העמלות לסוחרים בצרפת בשיעור זהה

20.08.2019, 09:03 | שירות כלכליסט
אמזון מגלגלת את מס ענקיות הטכנולוגיה הצרפתי על המוכרים: אתמול (ב') עדכנה ענקית הקמעונאות המקוונת האמריקאית את הסוחרים הקטנים והבינוניים באתרה הצרפתי כי החל מאוקטובר הקרוב יועלו עמלות המכירה שהם משלמים לה ב־3%, לפי אתר CNBC. המהלך ישפיע על יותר מ־10 אלף סוחרים בצרפת.

קראו עוד בכלכליסט

הודעת אמזון מגיעה כחודש לאחר שממשלת צרפת עיגנה חקיקה חדשה שתגבה מס מענקיות הטכנולוגיה מס של 3% מההכנסות שהן מפיקות במדינה.

צרפת מבקשת להטיל המס החדש על חברות שרושמות הכנסות של 750 מיליון יורו בשנה לפחות מ"פעילויות דיגיטליות", ומתוכם 25 מיליון יורו מפעילות בצרפת. לפי הערכות, המס צפוי להכניס לאוצר הצרפתי כ־500 מיליון יורו מדי שנה.

מייסד ומנכ"ל אמזון ג מייסד ומנכ"ל אמזון ג'ף בזוס. מכה ליוזמה הצרפתית | צילום: איי אף פי מייסד ומנכ"ל אמזון ג

"העובדה שחברות כמו אמזון, גוגל ופייסבוק משלמות לצרפת פחות מסים בהשוואה למאפייה גדולה או ליצרן גבינות מדרום המדינה יוצרת בעיה גדולה", אמר מוקדם יותר השנה שר האוצר של צרפת ברונו לה מר.

באמזון לא ממש ניסו לתרץ את גלגול המס החדש על המוכרים: "המס הזה כוון ישירות לשירותי זירת המסחר שאנחנו מספקים לעסקים, כך שלא היתה לנו ברירה אלא לגלגל אותו אל הסוחרים", הסבירה אמזון בהודעה שמסרה ל־CNBC. "אנחנו מודעים לכך שעסקים קטנים בצרפת ימצאו את עצמם בעמדת נחיתות בתחרות מול עמיתיהם במדינות אחרות".

ממשל טראמפ הביעה ביקורת על החקיקה החדשה בצרפת. טראמפ הורה לפתוח פתח בחקירה בנוגע למהלך, שאותו הגדיר כאפלייה, ואיים בהטלת מכסי נגד. כלכלנים וחברות טכנולוגיה התריעו כי המס הצרפתי יתורגם בסופו של דבר למחיר גבוה יותר עבור הצרכנים, הערכה לא בלתי סבירה שכן החלופה לסוחרים היא לספוג בעצמם את המס הנוסף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות