אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדיל שהפיל את איילת שקד צילום: ynet

הדיל שהפיל את איילת שקד

הבושה, האיפוק, הבלמים והריסונים כבר מזמן לא קיימים מהצד של המציעים. ומהצד של מקבלי ההצעות, לא ממהרים להתנער מהם בשאט נפש לפני שבוחנים היתכנות מעשית של רעיונות הבלהה האלה

21.08.2019, 07:49 | משה גורלי

לפי פרסומים השבוע, שליחים מטעמה של איילת שקד ניסו לסחור בצרותיו המשפטיות של ראש הממשלה בנימין נתניהו כדי לחלץ ממנו את שילובה ברשימת הליכוד. "היא שולטת בו (במנדלבליט), היא יודעת להשפיע עליו. אם היא לא תשלוט במשרד המשפטים ברור שביבי הולך לכלא", הבטיח לכאורה אחד משליחיה. "רק היא יכולה להביא לביבי את החסינות", הבטיח אחר.

קראו עוד בכלכליסט

"העסקה" לא יצאה לפועל. אולי בגלל שבסביבת נתניהו זיהו את הפוטנציאל להסתבך בפלילים. ואולי שרה הטילה וטו. מבחינתה שביבי ילך לכלא, רק לא לראות את שקד בליכוד.

מימין: שרת המשפטים איילת שקד וראש הממשלה בנימין נתניהו, צילום: אלכס קולומויסקי מימין: שרת המשפטים איילת שקד וראש הממשלה בנימין נתניהו | צילום: אלכס קולומויסקי מימין: שרת המשפטים איילת שקד וראש הממשלה בנימין נתניהו, צילום: אלכס קולומויסקי

שקד נשבעת שידה לא במעל ובכל מקרה כנראה שלא היתה מודעת לשליחות, מה שמוריד כנראה מעל הפרק חקירה פלילית. אבל, הניסיון "לגייס" יועץ כדי לחלץ אינו זר לנו. זכורה חקירת הדיאלוג שניהלו יועץ ראש הממשלה בעבר ועד המדינה בהווה ניר חפץ ויועץ התקשורת אלי קמיר על מינויה של השופטת בדימוס הילה גרסטל ליועצת משפטית לממשלה בתמורה לסגירת תיקי נתניהו, בדגש על זה של שרה. מועמדותו של מני מזוז ליועץ משפטי הועלתה בצמוד לציפייה שיסגור את תיק האי היווני. המינוי והציפייה מומשו בסופו של דבר. וגם פרשת בראון־חברון זכורה מהניסיון שכמעט צלח למנות יועץ שיסגור את תיקי דרעי.

שקד התכוונה כנראה לחסינות, שליחיה הרחיבו כנראה את הצעת הסיוע לתיקים הפליליים. בעולם הספינרים, מפריחי הבלונים ויצרני האשליות אין גבולות והכל כשר. נתניהו וסביבתו האישית והפוליטית מוכנים לשלם מחירים גבוהים בהרבה מקליטת שקד בליכוד - חקיקה פרסונלית, פסקת התגברות, ברית עם הכהניסטים. מחירים שגובלים בהתנקשות בדמוקרטיה הישראלית. לכן, נפנוף הפיתיון הזה - תרומת שקד לחילוץ — מול חוטמם של נתניהו ואנשיו הוא צפוי ומתבקש.

הבעיה היא שהבושה, האיפוק, הבלמים והריסונים כבר מזמן לא קיימים מהצד של המציעים. ומהצד של מקבלי ההצעות, לא ממהרים להתנער מהם בשאט נפש לפני שבוחנים היתכנות מעשית של רעיונות הבלהה האלה. האם במקרה הזה נדחו שליחיה של שקד בגלל שאט הנפש המוסרית מההצעות? כנראה שלא. אבל, משהו טוב בכל זאת יצא לנתניהו מההצעה. עוד הזדמנות להיפרע פוליטית משקד שמשלמת על מאמץ יתר של אנשיה להצטיין. מאמץ שגם הציג אותה כמושחתת וגם פגע בה פוליטית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות