אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלשטיין לדירקטוריון אי.די.בי: אזרים הון לחברה צילום: ענר גרין

בלעדי לכלכליסט

אלשטיין לדירקטוריון אי.די.בי: אזרים הון לחברה

בעל השליטה באי.די.בי הודיע כי יספק בשלב ראשון 60 מיליון שקל למימון ההלוואה לאייל לפידות לשם רכישת מניות כלל ביטוח, ורמז כי יזרים סכום נוסף לחיזוק ההון של החברה ומניעת הערת עסק חי בדו"חות

20.08.2019, 21:33 | גולן חזני

המאבק להצלת אי.די.בי פתוח: בעל השליטה אדוארדו אלשטיין הודיע כי יזרים הון לחברה כדי לחזק את הונה העצמי ואת יתרות הנזילות שלה. ל"כלכליסט" נודע כי ההודעה של אלשטיין נמסרה היום (ג') בישיבת דירקטוריון של החברה. ההזרמה אמורה להרגיע את מחזיקי האג"ח שמצויים בעיצומו של תהליך להעמדתן לפירעון מיידי.

קראו עוד בכלכליסט

בעל השליטה באי.די.בי אדוארדו אלשטיין, צילום: ענר גרין בעל השליטה באי.די.בי אדוארדו אלשטיין | צילום: ענר גרין בעל השליטה באי.די.בי אדוארדו אלשטיין, צילום: ענר גרין

אלשטיין לא נקב בסכום שהוא מתכוון להזרים, אבל בשלב ראשון מדובר בהזרמה של כ-60 מיליון שקל שישמש להשלמת המימון שתקבל החברה למתן ההלוואה לאייל לפידות לרכוש 4.99% מניות כלל ביטוח שבשליטת אי.די.בי ולאחר שהדירקטוריון עיכב אותה לאחרונה. 60 מיליון שקל אחרים יתקבלו ממוסד פיננסי כהלוואה לצורך זה.

אלשטיין וסאול זאנג, יועצו המשפטי ושותפו לקרן דולפין המחזיקה בבעלות על אי.די.בי פתוח, רמזו כי בשבוע הבא יגיעו לארץ ויזרימו הון נוסף שיאפשר לחברה לבצע המרה של אגרות החוב סדרה ט' של אי.די.בי פתוח בתמורה למניות כלל ביטוח. ההון הנוסף, שיעמוד על 140 מיליון שקל לפחות, אמור לשמש גם למנוע הערת עסק חי לחברה. להזרמה זו אין עדיין אישור ורק בשבוע הבא כשיחזור מארגנטינה, יודיע אלשטיין על היקף ההזרמה המדויק. ההודעה מגיעה אחרי לחץ שהופעל על אלשטיין מצד מחזיקי האג"ח של החברה והדח"צים בדירקטוריון שלה.

מחר צפויה אי.די.בי להוציא דיווח לבורסה שיספק הסבר מפורט יותר לגבי ההזרמה של אלשטיין, ובאיזו מתכונת תתבצע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
ומה עם בעלי מניות המיעוט - דיסקונט השקעות?
מר אלשטיין מרגיע כמעט את כולם...אבל מה בדבר בעלי מניות המיעוט של דיסקונט השקעות? מועד השטחת הפירמידות לשתי שכבות מתקרב ,ובהתאם לכך גובר הלחץ המכבשי העוצמתי על שערי המניה .לבעלים,לא אכפת כלל שהמניה החלה מזמן להיסחר במדד צמיחה.משער 1300 (שגם הוא נמוך מאד מערכה האמיתי) - המנייה צנחה לסביבות 550) ואם המנייה מתחילה לעלות – יש מי שדואג לבולמה בחוזקה.כל המאמץ הזה מלווה ביצירת תחושה של חוסר תקווה ואווירת נכאים.מר אלשטיין סיפר לפני כחודשיים – לאחר התפטרות 2 מנהלים ,שהוא מראיין מנהלים מהשורה הראשונה כדי לאייש המשרות שהתפנו.בפועל – אף מנהל איכותי ומוערך שיתן תקוה ויצעיד החברה קדימה – לא מונה עד היום.מידי פעם אנו שומעים על הפחתות ערך מוניטין ( לפחות,לגבי הפחתת הענק בסלקום בדו"חות הרבעון השני של דסק"ש – גורם בכיר במשרד התקשורת אמר שלא קרה שום דבר מהותי שם ולא רק זאת,אלא שפרסום מכרז התדרים של דור 5 נותן אפילו סיכוי לשיפור מסויים)ועל הורדות דירוג למניה או למניות קשורות.השאלה הנשאלת האם יש כאן ניצול משבר או יצירת משבר?. מן הראוי לבדוק זאת.עד עתה ,הרשות לניירות ערך למרבית הצער–שותקת.
מרגיע כמעט את כולם  |  21.08.19
לכל התגובות