אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יאנגו תתחיל לגבות עמלה מנהגי המוניות צילום: מאיר אורבך

בלעדי

יאנגו תתחיל לגבות עמלה מנהגי המוניות

אפליקציית המוניות של יאנדקס הרוסית מציעה לנהגים בחירה בין שני מסלולים: 5% עמלת שירות מכל נסיעה שיקבלו דרכה, או תשלום חודשי קבוע של 300 שקל, ועמלה של 3% מכל נסיעה

25.08.2019, 08:30 | אודי עציון

יאנגו, אפליקציית המוניות של יאנדקס הרוסית, מסיימת את שלב ההחדרה שבו לא גבתה תשלום מהנהגים, במטרה לגייס כמה שיותר מהם, בעיקר מ־Gett, מובילת השוק המקומי.

קראו עוד בכלכליסט

נודע כי נהגי מונית המשתמשים באפליקציית יאנגו לאיסוף נוסעים קיבלו בימים האחרונים הודעה כי מ־1 בספטמבר יצטרכו לשלם על שירותיה. יאנגו מציעה לנהגים בחירה בין שני מסלולים: 5% עמלת שירות מכל נסיעה שיקבלו דרכה, או תשלום חודשי קבוע של 300 שקל, ועמלה של 3% מכל נסיעה. ברירת המחדל תהיה המסלול עם העמלה הגבוהה יותר ונהגים יוכלו לעבור בין המסלולים אחת לחודש. נהגים שיבחרו במסלול השני יחויבו בתשלום הקבוע לא יאוחר מ־10 בחודש. גם גט המתחרה מציעה לנהגים מספר מסלולים, בהם תשלום קבוע של 1,000 שקל לחודש ללא תלות במספר הנסיעות.

מונית יאנגו, צילום: מאיר אורבך מונית יאנגו | צילום: מאיר אורבך מונית יאנגו, צילום: מאיר אורבך

יאנגו הושקה בישראל בדצמבר 2018. בהמשך השיקה החברה מסלול המבטיח לנוסע הערכת מחיר סופית לנסיעה שהזמין, ללא תלות בזמן הנסיעה בפועל. אולם כפי שנחשף ב"ידיעות אחרונות", משרד התחבורה פתח 11 תיקי חקירה נגד נהגי החברה בחשד לאי־הפעלת מונה וגביית מחיר מוסכם. זאת מאחר שהחוק מחייב את הנהגים לגבות מנוסעיהם תשלום בהתאם לסכום המופיע במונה, ומאפשר סיכום מראש על מחיר נסיעה רק בנסיעות עסקיות. ביאנגו טענו בתגובה כי השירות אינו מפר את החוק ותואם עם משרד התחבורה.

מיאנגו נמסר: "לאחר 9 חודשי פעילות בישראל יאנגו תתחיל לגבות עמלה משותפיה. בזכות הטכנולוגיות המתקדמות שלנו, אשר מייעלות את השימושיות באפליקציה, העמלה שלנו נמוכה משמעותית מהמתחרים. נמשיך להפעיל גם תוכניות מוטיבציה שונות".

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
תשלום
זה בסדר נהגי המוניות זה חבורה שאוהבת שדופקים אותם בה יזם הקים להם אפליקציה חינמית ללא תשלום מה שמשלמים בגט 1500 במקום לחזק ולעבור אותו יום כולם אז מה הם עושים נשארים בגט רצים ליאנגו הכול רק שיספקו אותם קונים אותם בנזיד עדשים נותנים להם בונוסים אבל זה לא יהיה לעולמים אבל עכשיו החגיגה נגמרה שלב ראשון מתחילים לחייב אחרי זה השמיים זה הגבול טוב מה לעשות בעית אינטליגנציה לא רואים סנטימטר קדימה אחרי זה בוכים שדופקים אותם אז תתעוררו מי שדוםק אותכם זה אתם בלבד לוזרים
גל  |  25.08.19
לכל התגובות