אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השקעות והתמקדות בתעשייה הובילו את רקח לצניחה ברווח הנקי צילום: שאטרסטוק

השקעות והתמקדות בתעשייה הובילו את רקח לצניחה ברווח הנקי

חברת התרופות שבשליטת קרן פימיהציגה רווח נקי של 768 אלף שקל ברבעון השני של 2019, לעומת רווח נקי של 2.4 מיליון שקל ברבעון המקביל; ההכנסות נחלשו ב-1.5% ל-46.9 מיליון שקל; רקח ציינה שהשקעותיה פוגעות בתפוקה המיידית, אך יגדילו אותה בטווח הארוך

27.08.2019, 15:13 | צלי גרינברג

חברת רקח תעשייה פרמצבטית שבשליטת קרן פימי דיווחה הבוקר (ג') על תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של 2019, עם ירידה בהכנסות וצניחה בשורת הרווח - החברה ציינה שהירידה ברווח נובעת מעלייה בהשקעות, שמשפיעה באופן שלילי בטווח הקצר אך תשתלם בעתיד.

קראו עוד בכלכליסט

רקח שמייצרת ומשווקת תרופות, קוסמטיקה ותוספי מזון רשמה בדוחות המאוחדים ירידה של 1.5% בהכנסות שהסתכמו ב-46.9 מיליון שקל, לעומת 47.6 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

תרופות, צילום: Pexels/Pixabay תרופות | צילום: Pexels/Pixabay תרופות, צילום: Pexels/Pixabay

החברה הציגה רווח נקי של 768 אלף שקל או 7 אגורות למניה, לעומת רווח נקי של 2.44 מיליון שקל או 22 אגורות למניה ברבעון השני של 2018. החברה כתבה בדוחות כי השקעותיה אמנם פוגעות בתפוקות התעשייה בטווח קצר, אך יגדילו אותן בטווח הארוך.

עוד ציינה החברה כי השינוי ברווחיותה מושפע מתמהיל המוצרים שמכרה בתקופה זו, בקיזוז מהשפעת הירידה במגזר ההפצה המיוחד. בחברה ציינו שבמהלך הרבעון השקיעה רקח בין היתר בהקמת מתחם מוצרי חיטוי לבתי חולים בבנימינה, בבינוי מתקדם של מתקן ייצור טבליות ייעודי בחולון וברכש ציוד.

בדוח הסולו של החברה היא הציגה הכנסות של 202 אלף שקל מדמי ניהול מחברות מאוחדות לעומת 195 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, וירידה ברווח הנקי ל-814 אלף שקל ברבעון השני השנה לעומת 2.4 מיליון שקל רווח נקי ברבעון השני של 2018.

יתרת המזומנים ושווי המזומנים של החברה בסוף הרבעון עמדה על 38.8 מיליון שקל, המהווים עלייה של 71.7% על יתרת המזומנים של החברה ברבעון המקביל אשתקד, שעמדה על 22.6 מיליון שקל. עיקר העלייה נבעה מקבלת הלוואה לזמן ארוך מבנק ומעלייה בתזרים הפעילות השוטפת של החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות