אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפל מתנצלת על שריגלה אחרי משתמשים בחשאי דרך סירי צילום: MakeUseOf

אפל מתנצלת על שריגלה אחרי משתמשים בחשאי דרך סירי

פלטפורמת ההפעלה הקולית של החברה העבירה הקלטות לעובדי קבלן, שנעזרו בהן כדי לשפר את המוצר. עתה הכירה אפל בטעותה, ומסרה שתבצע שינוי מקיף בתוכנית שדרוג הסייענית החכמה, לרבות הענקת יותר כלי הגנת פרטיות למשתמשים

28.08.2019, 20:54 | שירות כלכליסט

אפל התנצלה רשמית על שהעבירה הקלטות של משתמשי הסייענית החכמה סירי לעובדי קבלן, במטרה לשפר את פלטפורמת ההפעלה הקולית שלה. בדיקת החברה העלתה חריגה ממדיניות הגנת הפרטיות שלה: "בחינתנו גילתה שלא עמדנו באופן מלא באידיאלים שלנו, ועל כך אני מתנצלים", נכתב באתר אפל.

קראו עוד בכלכליסט

לפי דיווח של הגרדיאן הבריטי, התייחסה אפל לפעולה כ"תוכנית הדירוג של סירי" והוסיפה שמספר קטן מאוד של משתמשי מכשיריה נוטרו במסגרתה. החברה הבטיחה שתבצע שינוי מקיף בתוכנית, ותעניק למשתמשי סירי שליטה נרחבת יותר בפרטיותם. כמו כן, הדגישה שכל ההקלטות שנאספו נותחו באופן אנונימי, ללא קישור חד ערכי למשתמש. פעולת הדירוג שהזכירה אפל מתבצעת גם אצל חברות אחרות בעלות פלטפורמת הפעלה קולית, ומאפשרת להשוות בין מה שאמר המשתמש ובין מה שביצעה התוכנה בפועל, כדי לקבוע את רמת הדיוק שלה וביצועיה, ולהיפטר מטעויות מעגליות.

סירי של אפל, צילום: MakeUseOf סירי של אפל | צילום: MakeUseOf סירי של אפל, צילום: MakeUseOf

התנצלות אפל מגיעה לאחר חשיפת הפרקטיקה הזו בחודש שעבר; גורמים המקורבים לנושא מסרו לגרדיאן שעובדי קבלן של אפל האזינו כך לשיחות פרטיות, שכללו מידע רפואי, עסקאות סמים וסוגיות רגישות אחרות. יותר מאלף הקלטות נאספו כך, כשהעובדים טענו שניתן לזהות את הדוברים למרות מעטה האנונימיות שהזכירה אפל.

בשנה האחרונה נחשפו פרקטיקות איסוף מידע קולי שכזה גם דרך אלקסה של אמזון, אסיסטנט של גוגל ופלטפורמת הצ'ט של פייסבוק, שכלל אינה כוללת רכיב זיהוי קולי. סוגיית ניטור כלי ההפעלה הקוליים עוררה זעם בקרב רגולטורים בארה"ב ודאגה באירופה, ויתכן שבעתיד הקרוב כבר יוצגו גבולות גזרה חדשים בתחום; חברות השירותים המקוונים נמצאות במרכזן של בדיקות וחקירות משני עברי האוקיינוס האטלנטי, במטרה לנתח את כוחן ולהגביל אותו, באופן שיהיה הוגן יותר כלפי משתמשים ומתחרים כאחד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
אפל תעלה את המחיר באמאזון, Target וחברות סלולר וחנויות בעקבות הTariffשל טראמפ
בחנויות אפל ובאתר ובאפלקציית אפל בארצות הברית המחיר לא יעלה. טראמפ הורס את הכלכלה האמריקאית המבוססת על צריכה. המחיר לא ישתנה בעולם. ואפל תמכור במחיר נמוך יותר ב5% לעולם. פתרתי. קדימה לעבודה.
מנכ״ל אפל  |  31.08.19
4.
אם טראמפ יעלה את המכסים על האייפון חברות הסלולר וTarget וחנויות טלפון קטנות יצנחו בבורסה
גם עבור המק והאייפד. טראמפ לא מבין שהתעשייה האמריקנית תלויה במק ובאייפון. אפל המציאה את בתעשייה המודרנית שבלעדיה הייתה עם תל״ג של 2,000$ לשנה. גם אם האייפון היה עולה לארגונים 5,000$ לארגונים עדיין היו קונים אותו כמו בלאקברי בזמנו.
מנכ״ל אפל  |  29.08.19
לכל התגובות