אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא מוותר על אפריקה: מאיר שמיר צפוי להעלות את המחיר צילומים: אוראל כהן, שאול גולן

בלעדי לכלכליסט

לא מוותר על אפריקה: מאיר שמיר צפוי להעלות את המחיר

בעל השליטה במבטח שמיר צפוי להוסיף 30 מיליון שקל לפחות כדי להצטרף לסיבוב השני שייערך מחר. גד זאבי, יעקב לוקסנבורג ויגאל דמרי, שכבר העפילו אליו, בוחנים את שיפור ההצעות שלהם

02.09.2019, 08:44 | גולן חזני

מכירת אפריקה ישראל השקעות נכנסת לשלב הסופי: היום הוא המועד האחרון של המתמודדים להגיש את ההצעות המשופרות לרכישת החברה במסגרת סיבוב ההתמודדות השני שייערך מחר ב־10:00.

קראו עוד בכלכליסט

אפריקה ישראל השקעות היא מה שנותר מאפריקה ישראל לאחר מכירת השליטה באפריקה נכסים ב־1.25 מיליארד שקל, והיא כוללת אחזקה של 100% בדניה סיבוס שמחזיקה ב־74% מאפריקה מגורים, וכן קרקעות בסביון.

המתמודדים המובטחים הם חברת לפידות של יעקב לוקסנבורג ו־י.ח דמרי שבשליטת יגאל דמרי, שהעפילו לסיבוב השני בהצבעה שנערכה בחודש שעבר. ההצעות עמדו על 1.18 מיליארד שקל ו־1.14 מיליארד שקל בהתאמה.

לפי ההחלטה שהתקבלה, אם המתמודדים שנותרו מחוץ לסיבוב השני - גד זאבי ומאיר שמיר - יעלו את ההצעה שלהם בלפחות 30 מיליון שקל, הם יוכלו להשתתף בסיבוב השני. זאבי כבר החליט להעלות את ההצעה המקורית שלו, שעמדה על 1.22 מיליארד שקל, ועל כן הוא הצטרף לדמרי ולוקסנבורג בסיבוב השני. ל"כלכליסט" נודע ששמיר, שהגיע למקום השלישי בסיבוב הראשון עם הצעה של 1.12 מיליארד שקל, צפוי גם הוא להעלות את הצעתו, אף ביותר מ־30 מיליון שקל, ולהצטרף גם הוא.

מימין: גד זאבי ומאיר שמיר. עדיין חזק במרוץ, צילומים: אוראל כהן, שאול גולן מימין: גד זאבי ומאיר שמיר. עדיין חזק במרוץ | צילומים: אוראל כהן, שאול גולן מימין: גד זאבי ומאיר שמיר. עדיין חזק במרוץ, צילומים: אוראל כהן, שאול גולן

לפי ההערכות, בסופו של דבר אפריקה השקעות תימכר ב־50 מיליון שקל יותר מהסכומים שהוגשו בסיבוב הראשון, שנעו בין 1.12 מיליארד שקל ל־1.19 מיליארד שקל, וייתכן שהמחיר שלה יגיע ל־1.25 מיליארד שקל.

בינתיים קשה להצביע על פייבוריט לזכייה בסיבוב השני. ככל הידוע, לוקסנבורג מוכן להעלות את ההצעה שלו עוד ודמרי מתלבט.

סימן השאלה הגדול נוגע לזאבי, שעד כה הציע את ההצעה הגבוהה ביותר. בימים האחרונים קיים זאבי שיחות אינטנסיביות עם הגופים המוסדיים ושאל מדוע הם אינם תומכים בהצעתו בהצבעה אם ההצעה שלו היא הגבוהה ביותר. המוסדיים השיבו שהם אינם בטוחים שיצליח להשיג את המימון הנדרש ולהשלים את העסקה, ושאם ברצונו להפגין רצינות, עליו להפקיד פיקדון שיחולט במקרה שהעסקה לא תושלם. אם זאבי יסכים להפקיד פיקדון של עשרות מיליוני שקלים, הוא עשוי להפוך לפייבוריט במרוץ.

יש צורך ב־50% מהקולות על מנת לנצח בהצבעה. במידה ואף אחד לא ישיג לפחות את כמות הקולות הזו, ינצח מי שיקבל 40% מהקולות. אם שניים מהתמודדים ישיגו שיעור קולות כזה, תיערך ביניהם התמחרות.

תגיות