אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות הטבח בטקסס: וולמארט מפסיקה למכור תחמושת לאקדחים ולרובי סער צילום: אי פי איי

בעקבות הטבח בטקסס: וולמארט מפסיקה למכור תחמושת לאקדחים ולרובי סער

הלחץ הציבורי הצליח: ענקית הקמעונאות הודיעה גם כי תבקש מהלקוחות שלא לשאת נשק באופן גלוי בסניפיה; נתח השוק של וולמארט בשוק התחמושת צפוי לרדת מכ-20% ל-6% עד 9%; המנכ"ל: "הסטטוס-קוו הנוכחי אינו מקובל"

03.09.2019, 22:21 | שירות כלכליסט

וולמארט הודיעה היום כי תצמצם את מכירת התחמושת וכלי הנשק בחנויותיה שברחבי ארה"ב. זאת, בעקבות אירועי הירי ההמוני האחרונים בטקסס ובאוהיו.

קראו עוד בכלכליסט

וולמארט, שנמצאת בזמן האחרון תחת לחץ ציבורי לשנות את מדיניותה בנוגע למכירת כלי נשק, הודיעה כי תפסיק למכור תחמושת לאקדחים ולכמה סוגי רובי סער, לאחר שהמלאי הנוכחי ייגמר.

החברה, שהיא קמעונאית כלי הנשק הגדולה בארה"ב, גם הודיעה שתפסיק למכור אקדחים באלסקה - המדינה היחידה בה היא עדיין מוכרת אקדחים. כמו כן היא תבקש מהלקוחות שלא לשאת נשק באופן גלוי ב-4,700 סניפיה.

המהלך הזה ישאיר את וולמארט בתחום כלי הנשק המיועדים למטרות ציד.

ענקית הקמעונאות מסרה כי החליטה לנקוט את הצעדים האלה בעקבות אירוע הירי בתחילת אוגוסט בו נרצחו 22 אזרחים בחנות של וולמארט בטקסס, וכן אירועי הירי הקטלניים בערים אוהיו, מידלנד ואודסה.

רובים המוצעים למכירה בוולמארט, צילום: אם סי טי רובים המוצעים למכירה בוולמארט | צילום: אם סי טי רובים המוצעים למכירה בוולמארט, צילום: אם סי טי

הקניון בטקסס בו אירע הטבח בתחילת החודש, צילום: אי פי איי הקניון בטקסס בו אירע הטבח בתחילת החודש | צילום: אי פי איי הקניון בטקסס בו אירע הטבח בתחילת החודש, צילום: אי פי איי

רק בחודש שעבר הודיעה וולמארט שלא תשנה את מדיניותה בנוגע למכירת כלי נשק, אף שהסירה פרסומות שלהם ושל משחקי מחשב בעלי אופי אלים.

"כחברה, חווינו שני אירועים מזעזעים תוך שבוע. לעולם לא נחזור להיות אותו דבר. הסטטוס-קוו הנוכחי אינו מקובל", אמר מנכ"ל וולמארט דאג מקמילון. וולמארט הוסיפה שצעדיה האחרונים יפחיתו את נתח השוק שלה בשוק התחמושת מכ-20% ל-6% עד 9%.

מקמילון אמר גם שבכוונתו לשלוח מכתבים לבית הלבן ולמנהיגות הקונגרס בקריאה להגביר את בדיקות הרקע למבקשים לרכוש כלי נשק, ולהפקיע כלי נשק מאנשים שמהווים סכנה לשלום הציבור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות