אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורן זאב מוביל השקעה של 12 מיליון דולר בחברת Fieldin  צילום: John Todd

אורן זאב מוביל השקעה של 12 מיליון דולר בחברת Fieldin

חברת טכנולוגיות החקלאות הישראלית פיתחה פלטפורמה שמסייעת לחקלאים לנהל חוות כפס ייצור חכם, ע"ב נתוני זמת אמת מהשטח. היא פועלת בארץ, בקליפורניה ובאוסטרליה, ותשתמש בגיוס כדי להאיץ את הפיתוח והמכירות

05.09.2019, 15:02 | מאיר אורבך

חברת האגריטק הישראלית פילדאין (Fieldin) גייסה 12 מיליון דולר בהובלת קרן זאב ונצ'רס של אורן זאב. פילדאין, שפועלת כיום בישראל, בקליפורניה ובאוסטרליה, פיתחה פלטפורמה לניהול כל הליך הגידול בחווה, מהליך הזריעה והכנת הקרקע לעונה הבאה ועד לקטיף.

קראו עוד בכלכליסט

הפלטפורמה עוזרת למגדל לנהל את החווה כפס יצור חכם, בו מתקבלות ההחלטות על בסיס נתוני זמן אמת מהשטח. ההון שגויס ישמש לתמיכה בצמיחתה המהירה של פילדאין: שילוש היקף צוות המכירות, צוות השירות והתמיכה במגדלים בארה"ב והגדלת צוות המו"פ של החברה ביקנעם. פילדאין נוסדה ב-2013 בידי בועז בכר (מנכ"ל) ויפתח בירגר (סמנכ"ל תפעול), ועד כה גייסה 20 מיליון דולר.

אורן זאב, צילום: John Todd אורן זאב | צילום: John Todd אורן זאב, צילום: John Todd

קרן זאב ונצ'רס היא שהובילה את ההשקעה בסבב הראשון של החברה. היא פועלת מעמק הסיליקון והשקיעה במיזמים מובילים כ-Houzz, Audible, Chegg TripActions ועוד. בסבב ההשקעה הנוכחי השתתפו גם Cavallo Ventures, כמו גם המשקיעים הקיימים בחברה - Germin8 Ventures, Gal Ventures ו- Terra Venture Partners אליהם הצטרפה גם הקרן הברזילאית-ישראלית Mindset ventures.

בשיחה עם כלכליסט סיפר בכר שהחברה נמצאת כיום בפריצה משמעותית בעיקר בקליפורניה והביקוש לטכנולוגיה שלה עלה במאות אחוזים בחודשים האחרונים. "עלינו למאות רבות של מכשירים חקלאיים לרבות טרקטורים וכלים נוספים אשר משלבים את החיישנים שלנו", אמר. "ההשקעה תאפשר לנו להאיץ את קצב הפיתוח שלנו, להרחיב את צוותי המכירות וניהול הלקוח, כך שנגיע ליותר מגדלים ונמשיך לתת שירות מסור ומקצועי לכל מגדל".

בועז בכר, מנכ"ל ומייסד החברה בועז בכר, מנכ"ל ומייסד החברה בועז בכר, מנכ"ל ומייסד החברה

"עם ההשקעה הזו נמשיך לפתח את הפלטפורמה שלנו ונביא לפתחם של יותר מגדלים ויותר בעלי עניין לאורך שרשרת האספקה. טובת כל המעורבים בשרשרת האספקה והערך שניתן להם יגדלו מחיזוק הפלטפורמה שלנו; מהאנשים בשטח, דרך הנהלת הארגונים ובתי האריזה ועד לשיווק לצרכנים עצמם. אנחנו מלאים ציפייה לראות עד כמה רחוק ניתן לקדם ולפתח את הטכנולוגיה שלנו", הוסיף.

"פילדאין משנה את פני החקלאות כפי שאנחנו מכירים אותה וזו הייתה עבורנו התאמה מושלמת בין מוצר לשוק", אמר זאב. "הצוות של פילדאין יצר פלטפורמה ברמה עולמית המשמשת כבר עכשיו כפתרון המועדף על מגדלים מסחריים. אני נלהב לסייע בהאצת הצמיחה של החברה ולקחת חלק במהפכה הטכנולוגית אותה אנחנו חווים בתחום החקלאות".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות