אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: מקרה מוות שלישי לאחר שימוש במוצר עישון אלקטרוני צילום: שאטרסטוק

ארה"ב: מקרה מוות שלישי לאחר שימוש במוצר עישון אלקטרוני

רשויות הבריאות הפדרליות מפצירות באנשים לחדול משימוש במוצרי עישון אלקטרוניים לאחר שאדם נוסף מת ממחלה מסתורית עקב שאיפת אדים ממתקן אלקטרוני. עד כה נפגעו 450 איש ב-33 מדינות בארה"ב. פרופסור לבריאות הציבור בהרווארד: "מגיפה שדורשת תגובה דחופה"

06.09.2019, 23:34 | שירות כלכליסט

רשויות הבריאות הפדרליות בארה"ב מפצירות באנשים להפסיק להשתמש במוצרי עישון אלקטרוניים; הרשויות חוקרות את מותו של אדם שלישי ממחלה מסתורית שנגרמה משאיפת אדים ממתקן עישון אלקטרוני, שלטענת החוקרים פגעה עד כה ב-450 אנשים בארה"ב. כך מדווח "וול סטריט ג'ורנל".

קראו עוד בכלכליסט

"בזמן שהחקירה בנושא נמשכת, אנשים צריכים לשקול לא להשתמש במוצרי עישון אלקטרוניים", נמסר בהודעה של מרכז הבקרה והמניעה של מחלות. הסוכנות גם מסרה שעל אנשים להפסיק לרכוש מוצרי עישון אלקטרוניים מהרחוב או לשנות מוצרים שנרכשו כחוק.  

לפי הודעת משרד הבריאות היום (ו') האדם השלישי שמת לאחר שנפגע באופן קשה בריאות הוא תושב אינדיאנה. המשרד מסר שמוות של אדם בן יותר מ-18 אושר בתאריך ה-5 בספטמבר (אתמול). הדיווח הנוכחי מגיע לאחר שני מקרי מוות - באילינוי ובאורגון - לאחר שימוש במוצר עישון אלקטרוני.

דובר מרכז הבקרה והמניעה של מחלות מסר שהמרכז חוקר 450 מקרים ב-33 מדינות בארה"ב והוסיף שמספר המקרים יותר מהוכפל מאז שהמרכז עדכן את החקירה בשבוע שעבר.

עישון סיגריה אלקטרונית (ארכיון), צילום: שאטרסטוק עישון סיגריה אלקטרונית (ארכיון) | צילום: שאטרסטוק עישון סיגריה אלקטרונית (ארכיון), צילום: שאטרסטוק

לפי "וול סטריט ג'ורנל", הגורם למחלה מסתורי, אם כי רשויות הבריאות קישרו אותו לשאיפת קיטור של מריחואנה או ניקוטין.

בהודעה שפרסמו רשויות הבריאות בוויסקונסין בסוף אוגוסט נמסר כי במרבית המקרים שנבדקו (90%) נמצא כי המעשנים שחלו עשו שימוש בסמים בלתי חוקיים. ביום חמישי אמרו גורמי בריאות במדינת ניו יורק כי הם זיהו שמן ויטמין E בכמה דגימות של מוצרי שאיפה הקשורים לכמה מקרים.

"למרות שנדרשת חקירה נוספת על מנת לזהות את הגורם האחראי או הגורמים האחראיים, זה ברור שיש מגיפה שדורשת תגובה דחופה, כתה דיוויד כריסטיאני (David Christiani), פרופסור לבריאות הציבור באוניברסיטת הרווארד במאמר מערכת מקוון שפורסם בכתב העת הרפואי New England Journal of Medicine.

מיצרנית הסיגריות האלקטרוניות ג'ול נמסר בתגובה: "רכיבי המוצר של ג׳ול אינם כוללים THC, כל רכיב אחר אשר מקורו ממריחואנה או ויטמין E, כמו אלו שנמצאו במוצרי THC. אנו שמים מבטחנו בעבודתם של ה-FDA, ה-CDC ורשויות הבריאות בארהב בעבודתם לחקר האמת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות