אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד החוץ עצר פעילויות עקב הקפאת התקציב צילום: View Point

משרד החוץ עצר פעילויות עקב הקפאת התקציב

לאור הפערים העמוקים שהגיעו למאות מיליוני שקלים בין התקציב שתוכנן לבין ההוצאות בפועל החליט החשב הכללי של משרד החוץ להפסיק את נסיעות העבודה בכל התחומים ולעצור התקשרויות חדשות

08.09.2019, 22:13 | עמרי מילמן

במכתב ששלח החשב של משרד החוץ, יוסי שטראוס, למשרד החוץ ולבכירי האוצר, הוא מתריע כי לאחר שהדיונים בין אגף התקציבים לבין נציגי משרד החוץ לא הביאו לסיכום כלשהו, ולאור הפערים העמוקים שהגיעו למאות מיליוני שקלים בין התקציב שתוכנן למשרד לבין ההוצאות בפועל, יופסקו לאלתר כל נסיעות העבודה בכל התחומים, לכל העובדים, כל ההתקשרויות החדשות ייעצרו, והתקשרויות קיימות יעצרו במידה ואין בכך הפרת חוזה.

קראו עוד בכלכליסט

למעשה תקציב משרד החוץ שעמד השנה על 1.46 מיליארד שקל נגמר החודש, למרות התרעות חוזרות של משרד האוצר, מה שכעת עוצר את פעילות המשרד. מלבד הנסיעות והתקשרויות דורש החשב כי תופסק הפעילות מול יועצים בתשלום, שניתן לעצור את ההתקשרות שלהם. כך גם לגבי עובדי אית"ן ועמ"ז בשעות נוספות - עובדים שאינם עובדים של משרד החוץ אך בפועל עובדים עבור משרד החוץ.

בניין משרד החוץ , צילום: View Point בניין משרד החוץ | צילום: View Point בניין משרד החוץ , צילום: View Point

בנוגע לפעילות בישראל, החשב של המשרד מתריע כי יופסקו נסיעות עבודה לחו"ל של מטה המשרד בכל הדרגים וכי אין להזמין משלחות או נציגים דיפלומטים לביקורים בישראל. עוד מנחה החשב כי יופסק לאלתר גם טיפול בהתקשרויות חדשות וקיימות שניתן לעצור, ובכל הנוגע לתחזוקת מבני משרד החוץ בארץ - החשב מנחה לפעול לפי נוהל של תחזוקת שבר בלבד. קורסים חדשים לא יפתחו ועל המשרד לבחון באופן פרטני עצירת פעילויות רווחה והדרכה.

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: בשל פער בין תקציב משרד החוץ שאושר בחוק התקציב, לבין הוצאותיו של המשרד שתוכננו על ידו, נאלץ משרד האוצר להורות על עצירת כל הוצאה חדשה במשרד החוץ. כחלק מהמו"מ המתקיים בין משרד האוצר למשרד החוץ, הועברה כבר בשבוע שעבר למשרד החוץ הצעה שתאפשר את המשך פעילות המשרד. נכון לעכשיו, הכדור נמצא אצל הנהלת משרד החוץ.

החשב מדגיש כי הפעילות הקשיחה של המשרד, וכמובן המשכורות של העובדים ימשיכו כסדרם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות