אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוב זה קורה: נהג ברכב אוטונומי של טסלה ישן תוך כדי נסיעה בכביש מהיר צילום: Tesla

שוב זה קורה: נהג ברכב אוטונומי של טסלה ישן תוך כדי נסיעה בכביש מהיר

סרטון שהפך ויראלי מראה רכב של טסלה שועט בכביש מהיר במסצ'וסטס, בעוד הנהג מאחורי ההגה נראה ישן; דובר מטעם טסלה: "ייתכן שמדובר בכלל בתעלול מצד הצלם". צפו בנהג הישן

10.09.2019, 13:05 | שירות כלכליסט

סרטון שהפך ויראלי מראה רכב של טסלה שועט בכביש מהיר במסצ'וסטס, בעוד הנהג מאחורי ההגה נראה ישן. ליצרנית המכוניות החשמליות יש אמנם פונקציה של נהג אוטונומי, אך בחברה הדגישו כי הנהגים אמורים להיות ערניים.

קראו עוד בכלכליסט

הסרטון הועלה לאינטרנט שלשום (ג') על ידי תושב מסצ'וסטס, דקוטה רנדל, ובו נראה הנהג כשראשו שעון קדימה. לפי רנדל הנהג הישן היה בתוך מכונית של טסלה, וגם האדם במושב ליד נראה ישן. להערכתו של רנדל, המכונית נסעה במהירות של 96-88 קמ"ש, והוא ניסה לצפצף על מנת להעיר את הנהג שנרדם. "זה היה כל כך מוזר ומבלבל", סיפר רנדל לרשת CBS. "חשבתי שראיתי מישהו ישן מאחורי ההגה, אבל לא הייתי בטוח אז בדקתי שוב, ואכן היה שם אדם שהראש שלו בין הרגליים. זה היה נראה כאילו הוא ממש צריך להגיע הביתה ולהיכנס למיטה".

מכונית אוטונומית של טסלה , צילום: Tesla מכונית אוטונומית של טסלה | צילום: Tesla מכונית אוטונומית של טסלה , צילום: Tesla

דובר מטעם טסלה מסר כי ייתכן שמדובר בכלל בתעלול מצד הצלם, שכן מערכת ניטור הנהגים מזכירה לנהגים באופן קבוע להישאר ערנים ומעורבים ואוסרת על השימוש בנהג האוטומטי כשמתעלמים מסימני האזהרה. "במהירויות של כבישים מהירים, הנהגים מקבלים התראות כל 30 שניות או פחות אם המערכת לא מזהה ידיים על ההגה", הדגיש הדובר.

עם זאת, זו לא הפעם הראשונה שנהג של טסלה נתפס ישן בזמן הנהיגה. ביוני צולם נהג ישן באזור מפרץ סן פרנסיסקו.

תגיות