אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: פוראבר 21 תגיש בימים הקרובים בקשה להגנה מפני נושים בארה"ב עמית מגל

דיווח: פוראבר 21 תגיש בימים הקרובים בקשה להגנה מפני נושים בארה"ב

רשת האופנה, שמפעילה מעל 700 סניפים, ניסתה בחודשים האחרונים להשיג אשראי חדש על מנת לנסות לממן הליך הבראה והתייעלות, אך ללא הצלחה

11.09.2019, 23:35 | שירות כלכליסט
פוראבר 21 (Forever 21) בדרך לפשיטת רגל: לאחר חודשים ארוכים של משבר מזומנים קשה, רשת האופנה צפויה להגיש לבית המשפט בדלאוור כבר בימים הקרובים בקשה להגנה מפני נושים במסגרת הליך פשיטת רגל. כך לפי גורמים מעורבים.

קראו עוד בכלכליסט

החברה ניסתה בחודשים האחרונים להשיג אשראי חדש על מנת לנסות לממן תהליך הבראה והתייעלות, אך ללא הצלחה. הרשת המפעילה כיום מעל 700 סניפים צפויה מתכוונת לסגור חלק מהם באופן מיידי. החברה לא פרסמה תגובה רשמית לדיווחים.

פוראבר 21 נוסדה ב-1984. היא פועלת כיום בעשרות מדינות ומוכרת בין היתר בזכות מוצרי הלבוש הזולים שנמכרים בסניפיה. לאחר תקופה של הצלחה וצמיחה מהירה, שכללה פתיחת חנויות ענק במרכזים יקרים בניו יורק ובלאס וגאס, החל שלב של נסיגה במכירות, בתחילה במימדים מתונים, ובהמשך במידה משמעותית יותר.

פוראבר 21, צילום: עמית מגל פוראבר 21 | צילום: עמית מגל פוראבר 21, צילום: עמית מגל

כמו קמעונאיות רבות, בעיקר כאלה שמתבססות על נוכחות משמעותית בקניונים, פוראבר 21 נפגעה קשות מהירידה החדה בתנועת הלקוחות, שנטשו את הקניונים לטובת האונליין.

לאחר שהקשיים התגברו, ההנהלה החלה בשיחות עם בעלי הנכסים על צמצום שטחי החנויות, ותוך ניסיון להגיע להסכמות על הורדת מחירי השכירות. במקביל, ג'יי.פי מורגן, המלווה הגדול ביותר של הרשת, הסכים לפי דיווחים לא רשמיים להמיר את ההלוואה שלו במסגרת הליך פשיטת הרגל לחבילת מימון חדשה בתנאים שונים. הרשת חברה במקביל לחברת היעוץ Kirkland & Ellis, שתסייע לה לבנות תוכנית שינוי מבני חדשה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות