אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל אורקל עוזב את תפקידו מסיבות רפואיות צילום: ויקיפדיה

מנכ"ל אורקל עוזב את תפקידו מסיבות רפואיות

מארק הרד, מנכ"ל משותף בענקית התוכנה, יוחלף זמנית בידי המייסד לארי אליסון וצפרא כץ. בתוך כך, פרסמה החברה דו"ח רבעוני מאכזב ביחס לתחזיות, על רקע תחרות קשה בשוק הענן

12.09.2019, 11:16 | שירות כלכליסט

מנכ"ל אורקל מייקל הרד יוצא לחופשה בשל סיבות רפואיות, כך הודיעה יצרנית התוכנה, שפרסמה גם את התוצאות הפיננסיות של הרבעון הראשון, שפספסו את תחזיות האנליסטים.

קראו עוד בכלכליסט

מארק הרד, צילום: ויקיפדיה מארק הרד | צילום: ויקיפדיה מארק הרד, צילום: ויקיפדיה

הרד מכהן כאחד משני מנכ"לים משותפים בחברה לצד צפרא כץ. תחת כהונתם החברה העבירה את התמקדותה לייצור כלים למחשוב ענן. לפי הודעת החברה, כץ ומייסד החברה לארי אליסון, המכהן כיום כסמנכ"ל הטכנולוגיה הראשי, יקחו על עצמם את תחומי האחריות של הרד. עוד נמסר כי הרד ימשיך ליהנות מכל ההטבות המגיעות לו לפי החוזה שלו, גם במהלך חופשת המחלה. עם זאת, בחברה לא פירטו לגבי הבעיות הרפואיות או חשפו לכמה זמן הוא צפוי להיעדר.

הרד מונה לתפקיד נשיא משותף בספטמבר 2010, כחודש לאחר שהודח באופן שנוי במחלוקת מתפקידו כמנכ"ל HP, לאחר שנחשד כי הטריד מינית עובדת קבלן, תפקיד בו החזיק במשך חמש שנים. ב-2014 הוא הפך למנכ"ל משותף לצידה של כץ, מהלך שבאותו הזמן האנליסטים פקפקו ביכולת ההצלחה שלו.

"מארק הרד הוא מנהל מוכשר, אבל אני לא חושב שאורקל תשתנה עכשיו", הגיב האנליסט סטיב קואינג מוודבוש סקיורטיס.

במקביל להודעה על עזיבתו של הרד, פרסמה החברה את תוצאות הרבעון הראשון, יום לפני המועד הרשמי. ההכנסות עמדו ברבעון על 9.22 מיליארד דולר, ופספסו את תחזיות האנליסטים שציפו להכנסות של 9.29 מיליארד דולר. הפספוס הזה מצביע על כך שאורקל מתקשה לפרוץ לשוק מחשוב הענן התחרותי שנשלט על ידי מיקרוסופט ואמזון.

עוד דיווחה החברה כי בהתבסס על תנודות בשערי המט"ח, הרווח המתואם ברבעון השני צפוי לעמוד בין 87-89 סנט למניה, לעומת תחזיות של 91 סנט למניה. הרווח הנקי נפל ל-2.14 מיליארד דולר ברבעון שהסתיים ב-31 באוגוסט מ-2.27 מיליארד דולר בתקופה המקבילה אשתקד. לא כולל הוצאות חד פעמיות, אורקל הרוויחה 81 סנט למניה, בהתאם לתחזיות. החברה הודיעה עוד כי בכוונתה לרכוש מחדש מניות בשווי 15 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות