אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כחלון: אני רוצה להמשיך להיות שר אוצר ולהוריד מסים צילום: צבי זרחיה

כחלון: אני רוצה להמשיך להיות שר אוצר ולהוריד מסים

שר האוצר חזר ואמר שאין להעלות מסים, הוא סירב להשיב אם ישאר בפוליטיקה אם לא יכהן כשר האוצר. "אני מקווה ומייחל שתורכב ממשלה מהר ככל שניתן כדי שהמערכת הכלכלית ומערכות נוספות יוכלו לתפקד באופן מלא", אמר

23.09.2019, 11:03 | צבי זרחיה

שר האוצר משה כחלון חוזר ואומר שאין להעלות מסים, וכי בדעתו להמשיך ולכהן כשר אוצר בממשלה הבאה, אך אינו מוכן להתחייב שישאר בפוליטיקה אם לא יקבל את תיק האוצר. כחלון הודיע שמתחילת 2020 תכנס המדינה לתקציב המשכי המבוסס על תקציב חודשי המבוסס על 2019. כך עולה מדבריו של כחלון במסיבת עיתונאים שכינס בירושלים. במסיבת העיתונאים נכחו ראשי האגפים באוצר למעט החשכ"ל רוני חזקיהו וראש מטה הדיור זאב בילסקי.

קראו עוד בכלכליסט

כחלון הוסיף, כי "בחירות שלישיות בתוך שנה זה אסון, אנרכיה וחוסר אחריות. נקווה שלא יהיה". בתשובה לשאלת כלכליסט אם אמר את הדברים הללו לרה"מ בנימין נתניהו שמעוניין בבחירות חדשות אם לא יעמוד בראש הממשלה החדשה השיב - "אני אומר את זה לביבי".

בהתייחסו לגרעון הגואה בתקציב אמר כחלון, כי "מה שקרה בגרעון זה טעות בתחזיות. הכרנו דברים יותר גדולים בעבר אם לא היו 2 מערכות בחירות היינו במקום אחר. אין ספק שהגרעון עד סוף השנה בגבולות 3.5%-3.6% מהתוצר. כמובן שיעשה תקציב 2020 במתווה גרעון יורד כדי לקחת אחריות. להוכיח לכל חברות הדירוג. אני חושב שהעלאת מסים דבר אחרון שצריך לעשות".

כחלון ובכירי האוצר, צילום: צבי זרחיה כחלון ובכירי האוצר | צילום: צבי זרחיה כחלון ובכירי האוצר, צילום: צבי זרחיה

כחלון אמר, "אני מתכוון להמשיך בפוליטיקה ולהיות שר אוצר. זה התפקיד שאני רוצה. יש פה אילוצים פוליטיים. המערכת הפוליטית נקלעה למערכת בלתי אפשרית שיש לו השלכות על המערכת הכלכלית. המערכת הפסיקה לתפקד מאז דצמבר 2018 כשהכריזו בפעם הראשונה על בחירות מה שמערים קשיים גדולים על הטיפול באתגרים הכלכלים שיש לנו. לא מכיר תקדים כזה 2 מערכות בחירות באותה שנה זה לא היה ומקווה שלא נחזור בשנים הקרובות. משרד האוצר, כמשרד שמוביל את המדיניות הכלכלית באחריות אחראי על יציבות המשק והצמיחה מחוייב לפעול כדי למנוע הידרדרות המשק בגלל המצב הפוליטי.

"חברות דירוג בינלאומיות שמדרגות את המדינה ברמות הדירוג הגבוהות מזהירות שחוסר יציבות פוליטית עשויה לפגוע בכלכלת המדינה ובדירוג. אני מקווה ומייחל ופונה שתורכב ממשלה מהר ככל שניתן כדי שהמערכת הכלכלית ומערכות נוספות יוכלו לתפקד באופן מלא ויוכלו לטפל באתגרים בבריאות בחינוך ברווחה בביטחון בצמצום הגירעון בהמשך הצמיחה. לצורך זה אנו זקוקים לממשלה, לכנסת, לוועדת הכספים כדי שנוכל לבצע צעדי על מנת לטפל באתגרים. האתגרים הביטחוניים, חברתיים, ובריאותיים לא ממתינים לפוליטיקאים, אלא, רצים לבד".

בהתייחסו לאי אישור התקציב ל-2020 עד תחילת השנה הבאה אמר, כי "תקציב 2020 לא יהיה מוכן בתחילת השנה הבאה. אנו נצטרך לתקציב המשכי. ניהול התקציב ההמשכי ייעשה בהתאם למקובל על ידי החשכ"ל בשיתוף אגף התקציבים והלשכה המשפטית. עם זאת נגלה גמישות ורגישות לכלל הצרכים במסגרת החוק. תידרש יצירתיות במימוש מלא של המהלכים - תחרות בבנקים, רפורמה בחברת חשמל, הפרטות, חיזוק מעמד הביניים. מדיניות הכלכלה החופשית עם הרגישות החברתית תימשך כל עוד שאני כאן".

כחלון ביקש להוסיף ב"נימה אישית אני הרבה שנים בפוליטיקה - החברה הישראלית עברה שנה קשה ומטלטלת. לא זוכר שנה כל כך קשה ומטלטלת. מיפלס השנאה והעוינות עלה על גדותיו. השיח הפך למפלג ומשסע. שבוע לפני ראש השנה אני פונה לעצמנו ולפוליטיקאים מכל קצות אמצעי התקשורת, ולציבור. הגיע הזמן להרגיע. הבחירות הסתיימו. נשאר רק להרגיע ולהנמיך את הלהבות. אף אחד לא יודע מי ניצח אבל החברה הישראלית הפסידה במערכת הבחירות. מלחמת האחים המיותרת זו תוצאה שבוודאות אנו רואים".

בתשובה לשאלת כלכליסט על המלחמות באוצר ובהן דבריו של מנכ"ל האוצר שי באב"ד כי הממונה על התקציבים שאול מרידור חרג מסמכות בכך שאמר בועידת כלכליסט שיש להעלות מסים אמר כחלון כי הוא קורא להרגיע. הוא סירב לומר אם זימן את השניים בעניין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות49 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

49.
הביתה ומהר במגזר הפרטי היית מפוטר מזמן
רק שכחתם שאתה עובדים בשבילנו מאות אלפי אנשים רעבים, כן רעבים, זקנים במסדונות בתי החולים, עוני שלא היה כמותו טרק המקורבים אליכם מסודרים, מיני חמאס כמו בעזה מי שמקושר לחמאס יש לו והשאר עניים. תתביש שכחת מאיפה באת אתה וחבריך. הביתה
כ כח כחל כחלו כחלון  |  01.10.19
45.
די נטו כישלון אפילו בובי לא סופר אותך עכשיו
גם אם בובי היה מרכיב ממשלה, מי אתה? אתה עוד כישלון בארון הגביעים של בובי ולכן הוא ידאג להעיף אותך לכול הרוחות, למרות שלא בטוח שבובי לא יעוף לכלא קודם. הדרך היחידה שלך להשפיע היא לבוא אם הקבוצה שמתארגנת בליכוד לחבור לכחול לבן ולהקים ממשלה בלי בובי והחברים
רמי  |  23.09.19
לכל התגובות