אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרישה מפתיעה: מנכ"ל איביי עוזב את תפקידו צילום: צביקה טישלר

פרישה מפתיעה: מנכ"ל איביי עוזב את תפקידו

דווין ווניג, מנהל זירת המסחר המקוון, הודיע שיפרוש לאחר ארבע שנות כהונה. הוא מונה לתפקיד לאחר הספין אוף של פייפאל ב-2015, והוביל מהלכי בחינת נכסים בחברה. את מקומו ימלא באופן זמני סמנכ"ל הכספים סקוט שנקל

25.09.2019, 17:31 | שירות כלכליסט

פרישה מפתיעה של מנכ"ל איביי: החברה מודיעה היום (ד') על פרישתו של המנכ"ל דווין ווניג לאחר ארבע שנות כהונה; בהודעה שפרסמה, נמסר שההחלטה התקבלה במשותף בידי ווניג ומועצת המנהלים. ווניג הצטרף לאיביי בספטמבר 2011, לתפקיד נשיא חטיבת השווקים הגלובליים. הוא מונה למנכ"ל ביולי 2015, לאחר השלמת הספין אוף של פייפאל.

קראו עוד בכלכליסט

איביי מינתה את סמנכ"ל הכספים סקוט שנקל למנכ"ל זמני, עד לאיתור מנכ"ל קבוע לחברה. החברה הודיעה במקביל כי היא ממשיכה במהלך בבחינה אסטרטגית של כל הפעילויות והנכסים שלה, כולל אתר מכירת הכרטיסים StubHub, ושהיא תציג עדכון בנושא זה במהלך הסתיו.

דווין ווניג בוועידת כלכליסט ב-2017, צילום: צביקה טישלר דווין ווניג בוועידת כלכליסט ב-2017 | צילום: צביקה טישלר דווין ווניג בוועידת כלכליסט ב-2017, צילום: צביקה טישלר

"דווין פעל ללא הפסקה לשיפור העסק, במיוחד בהובלת החברה לאחר הספין אוף של פייפאל. איביי אכן חזקה יותר היום מאשר היתה לפני ארבע שנים. בהינתן ההתקדמות הזו, ומתוך שיקולים שונים, דווין והדירקטוריון מאמינים שמינוי יהיה הדבר הנכון לחברה בתקופה זו", אמר יו"ר הדירקטוריון תומאס תיארניי.

אנליסט KeyBanc אדוארד יומה אמר בתגובה שפרישתו של ווניג תאיץ את מהלך בחינת הנכסים בו פתחה איביי תחת הנהגתו. "אנו מאמינים שהשינוי הזה היה יוזמה של הדירקטוריון", כתב בסקירה שפרסם לאחר ההודעה. מניית איביי טיפסה ב-37% מתחילת 2019 והחברה נסחרת כיום בשווי של 32.4 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות