אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלעד קנדה השלימה את השלב המוסדי - עם ביקושי יתר של 800 מיליון שקל צילום: עמית שעל

אלעד קנדה השלימה את השלב המוסדי - עם ביקושי יתר של 800 מיליון שקל

מדובר בסדרת אג"ח שקליות מגובות בשעבוד כנגד פרויקט המגורים "גלריה" בטורונטו; תמורת ההנפקה תשמש את החברה בין השאר למחזור חוב, השלמת רכישת שותף המיעוט בפרויקט והמשך ביצוע עבודות הפיתוח בו

25.09.2019, 21:17 | חזי שטרנליכט
אלעד קנדה השלימה הערב (ד') את השלב המוסדי בגיוס האג"ח המתוכנן שלה וזכתה לביקושי שיא בהיקף של כ-800 מיליון שקל, פי שניים מסכום הגיוס המתוכנן. בכוונת החברה לגייס 500 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בסדרת אג"ח שקליות מגובות בשעבוד כנגד פרויקט הייזום של החברה למגורים בטורונטו, הידוע בשם "גלריה". תמורת ההנפקה תשמש את החברה בין השאר למחזור חוב, השלמת רכישת שותף המיעוט בפרויקט והמשך ביצוע עבודות הפיתוח בו.

"גלריה" הוא פרויקט ייזום למגורים, הממוקם בטורונטו קנדה, בשטח כולל של כ-48 דונם, הנמצא בבעלות החברה. הפרויקט כולו משתרע על שטח של כ-80 דונם, ויכלול בסיומו כ-2,900 יחידות דיור למגורים, כ-28 אלף מ"ר של שטחי מסחר, מרכז קהילתי, ופארק ציבורי של כ-32 דונם.

יצחק תשובה, צילום: קבוצת דלק יצחק תשובה | צילום: קבוצת דלק יצחק תשובה, צילום: קבוצת דלק

השלב המוסדי הושלם בריבית שקלית אטרקטיבית בשיעור של 3.45% שנתי, למח"מ של 2.8 שנים. האג"ח מדורגות A על ידי S&P מעלות. החתמים שהובילו את ההנפקה הם לידר, מנורה, ברק קפיטל ואפסילון.

אלעד קנדה היא חברה מקבוצת אלעד גרופ, העוסקת בנדל"ן בצפון אמריקה וקנדה, ונמצאת בבעלות יצחק תשובה. פעילות הקבוצה החלה בשנת 1997, ומתמקדת בפעילות ייזום בנייה למגורים באזורי ביקוש בקנדה, לצד השקעה בנכסים מניבים איכותיים בעלי פוטנציאל השבחה תפעולי או יזמי ברחבי ארה"ב ובקנדה.

פורטפוליו החברה כולל נכסים בהיקף כולל של כ-4 מיליארד שקל. מתוכם, ארבעה פרויקטים בשלבי בנייה והקמה שונים בהיקף כולל של כ-500 אלף מ"ר, המיועדים למגורים, משרדים ומסחר, וכן כ-670 אלף מ"ר נוספים של נכסים מניבים בתחום התעשייה, המשרדים והמסחר. עד כה השלימה הקבוצה בהצלחה הקמה והסבה של למעלה מ-5,000 יח"ד על פני כ-13 פרויקטים ברחבי קנדה, בעיקר באזור טורונטו ומונטריאול.

בפברואר השנה השלימה אלעד קנדה את רכישת מלוא ההחזקות (100%) בקרן הריט הקנדית Agellan, שבבעלותה פורטפוליו של נכסים מניבים איכותיים בשווי כולל של כ-720 מיליון דולר קנדי המפוזרים ברחבי ארה"ב ו- NOI שנתי של כ-54 מיליון דולר קנדי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות