אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרוב משפחתו של מייסד תיקון עולם ניסה לגנוב מהחברה קנאביס ב-200 אלף שקל צילום: טל שחר

בלעדי לכלכליסט

קרוב משפחתו של מייסד תיקון עולם ניסה לגנוב מהחברה קנאביס ב-200 אלף שקל

מדובר בעובד ותיק במתקן הגידול החקלאי של החברה, שנתפס על ידי חברת האבטחה שלה. המידע הועבר ישירות למשטרה. לפי החשד העובד ניסה לגנוב 2 ק"ג קנאביס רפואי מהחברה

26.09.2019, 08:33 | צלי גרינברג

עובד של חברת הקנאביס הוותיקה תיקון עולם נתפס בעת ניסיון גניבה, לכאורה, של עד 2 ק"ג קנאביס רפואי מהחברה, ששוויים בשוק השחור נאמד בכ-160-200 אלף שקל, לפי מחיר של 80 עד 100 שקל לגרם קנאביס.

קראו עוד בכלכליסט

לכלכליסט נודע, כי העובד הוא קרוב משפחתו של צחי כהן, מייסד ובעלי החברה, הנמצא בשלבי מכירת הפעילות הישראלית של תיקון עולם לחברת הקנאביס הרפואי הציבורית 'קנביט'.

צחי כהן בעל חברת תיקון עולם, צילום: טל שחר צחי כהן בעל חברת תיקון עולם | צילום: טל שחר צחי כהן בעל חברת תיקון עולם, צילום: טל שחר

מדובר בעיסקה הגדולה ביותר בענף הקנאביס הישראלי ותמורת הפעילות בישראל ובספרד עתיד כהן לקבל מקנביט 42 מיליון דולר, ו-18 מיליון דולר נוספים אם החברה תיסחר בעתיד בשווי של מיליארד שקל ומעלה למשך 10 ימים.

העובד נתפס על ידי חברת האבטחה של החברה, שמסרה את המידע לידי המשטרה שפתחה בחקירה. ביום שלישי האחרון נכנסה החברה למכירה תחת רפורמת האסדרה החדשה (רפורמת הקנאביס של משרד הבריאות) המחייבת אותה לעבור דרך מפעל קנאביס ולמכור מוצריה באמצעות בתי המרקחת.

מתיקון עולם סירבו להגיב לדברים. אך גורם המקורב לחברה סיפר לכלכליסט, כי "אנשים קיבלו זאת בהפתעה מוחלטת, בעיקר לאור אופי ורקע האדם המדובר, שעובד בתפקיד בכיר בחממות החברה כבר קרוב לעשור ויש לו רקע צבאי מפואר. תיקון עולם מחזיקה חברת אבטחה ומודיעין שנחשבת למחמירה ולמקצועית (Kb.sec אבטחה) שמנעה את ניסיון הגניבה לכאורה, ודיווחו עליו מיידית למשטרה וליק"ר (היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות), על אף שמדובר בעובד ותיק, מוערך וקרוב משפחה של הבעלים. זה רק מעיד על ההקפדה הבלתי מתפשרת של החברה בתחומים אלו".

גורמים בתחום הקנאביס מספרים לכלכליסט, כי "גניבות עובדים הן דבר נפוץ בכל ענפי המשק, ולא פסחו על חברות הקנאביס. רוב הגניבות מסתיימות בחוסר הצלחה בשל האבטחה המוגברת שחברות הקנאביס מחויבות לה, וחלקן קטן כן מצליחות. כמעט בכל המקרים מדובר בניסיון גניבה של כמויות מאוד קטנות".

בתחילת החודש נחשף בכלכליסט, כי החווה של 'בטר', מגדלת הקנאביס הרפואי השלישית בגודלה בישראל, נפרצה, וכי לפי ההערכות נגנבו ממנה כ-350 ק"ג קנאביס רפואי. השבוע עצרה המשטרה חשודים במעשה, שאחת מהם היא עובדת החברה.

תגיות