אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חמש שניות ודי: ווטסאפ עושה סנאפצ'ט, בוחנת הודעות זמניות צילום: Whatsapp

חמש שניות ודי: ווטסאפ עושה סנאפצ'ט, בוחנת הודעות זמניות

מפתחי אפליקציית הצ'ט בונים תכונה שתאפשר להגדיר להודעות להימחק אוטומטית לאחר חמש שניות עד שעה מרגע הצפייה בהן; מדובר באפיק פיתוח משונה, שכן תכונה כזו אולי מושכת גולשים צעירים אך גם פותחת את הפלטפורמה לאיומי בריונות ופשע

02.10.2019, 12:15 | רפאל קאהאן
ווטסאפ בודקת תכונה חדשה שתאפשר שליחה של הודעות בעלות אורך חיים מוגבל של חמש שניות או שעה. לפי אתר המפתחים WABetaInfo, התכונה הופיעה בגרסת בטא 2.19.275 של האפליקציה אצל חלק מהמשתמשים.

קראו עוד בכלכליסט

ישנן כמה מגבלות לתכונה הזו, שהועתקה מסנאפצ'ט: ניתן להשתמש בו רק בהודעות קבוצתיות, והחלת המחיקה היא גורפת - כלומר, לא ניתן לבחור אילו הודעות ייעלמו ואיזה יישארו לאחר שהופעל הפיצ'ר.

ווטסאפ מתחדשת, צילום: Chris Ratcliffe ווטסאפ מתחדשת | צילום: Chris Ratcliffe ווטסאפ מתחדשת, צילום: Chris Ratcliffe

כבר כיום ניתן למחוק באופן יזום הודעות גם עבור השולח וגם עבור המקבל אם לא צפה בהן, כאשר המגבלה היחידה היא זמן; בעבר היא הוגבלה ל-7 דקות, אך כעת ניתן למחוק באופן גורף הודעות גם לאחר יותר משעה.

תכונת ההודעות הזמניות הושקה לראשונה בסנאפצ'ט, ואף היתה התכונה העיקרית שלה בזמנו. הרכיב הזה משך חובבי סקסטינג (שליחת תוכן מיני אישי בין בני זוג) אך אומצה גם בידי טרולים שנעזרו בה כדי לשלוח איומים ודברי גנאי ולחמוק מענישה. גם טלגרם אימצה את התכונה הזו, ובה זכתה לשימוש פלילי; למשל, מחבלי פיגועי פריז ב-2015 נעזרו בהודעות טלגרם זמניות כדי לתאם את המתקפה הרצחנית. 

מוזר למצוא את ווטסאפ מפתחת תכונה שעומדת בסתירה מוחלטת לרצון הפומבי שלה להפוך אותה לפלטפורמה "נקייה". מאז שזוהו בה תופעות של לינצ'ים בהודו או השפעה על בחירות על ידי הפצת פייק ניוז, מנסה החברה האם פייסבוק להימנע משערוריות שכאלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות