אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
HP תקצץ 16% מכוח האדם: כ-9,000 עובדים ילכו הביתה צילום: ניצן סדן

HP תקצץ 16% מכוח האדם: כ-9,000 עובדים ילכו הביתה

לפי ההערכות, התוכנית תחסוך לחברה כמיליארד דולר עד סוף השנה הפיסקאלית 2022; חלק מהעובדים יפוטרו, ואחרים ייצאו לפרישה מוקדמת

04.10.2019, 10:09 | שירות כלכליסט
יצרנית המחשבים האמריקאית HP אינק הודיעה כי בכוונתה לקצץ עד 16% מכוח העבודה שלה, זאת כחלק מתכנית ארגון מחדש שמטרתה לחסוך בהוצאות.

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההודעה שפרסמה החברה, היא מתכוונת לקצץ 7,000-9,000 משרות באמצעות פיטורים ותכנית פרישה מוקדמת. לפי ההערכות, התוכנית תחסוך לחברה בסביבות מיליארד דולר עד סוף השנה הפיסקאלית 2022.

לפי מסמכים שהגישה לרשות ני"ע האמריקאית (SEC), החברה מעסיקה כ-55 אלף עובדים ברחבי העולם. בשל תוכנית הארגון מחדש, בחברה מעריכים כי יספגו עלות חד פעמית של מיליארד דולר, מתוכה 100 מיליון דולר יבואו לידי ביטוי כבר בתוצאות הרבעון הרביעי.

"אנחנו נוקטים צעדים נועזים והחלטיים בעודנו פוצחים בפרק הבא שלנו", מסר אנריקה לורס, המנכ"ל הנכנס של החברה. "אנחנו רואים הזדמנויות משעותיות ליצור שווי לבעלי המניות ואנחנו נעשה זאת באמצעות קידום העמדה המובילה שלנו, שיבוש תעשיות ושינוי אגרסיבי בצורת העבודה שלנו".

  הוא ייכנס רשמית לתפקיד המנכ"ל ב-1 בנובמבר במקומו של דיון וויזלר.

לפטופ של HP, צילום: ניצן סדן לפטופ של HP | צילום: ניצן סדן לפטופ של HP, צילום: ניצן סדן

עוד נמסר מהחברה כי הדירקטורין אישר תוספת של 5 מיליארד דולר לתוכנית לרכישה חוזרת של מניות.

בעבור הרבעון הנוכחי, ב-HP מעריכים כי ההכנסה המותאמת תעמוד על 2.18-2.22 דולרים למניה. עוד מצפים בחברה שתזרים המזומנים יעמוד על 3 מיליארד דולר עד השנה הפיסקאלית 2020, וההחזר לבעלי המניות יטפס ל-75% באמצעות עלייה רבעונית של 10% בדיבידנדים ורכישה חוזרת של מניות.

מאז תחילת השנה, מניית HP נחלשה ב-10%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
ממש לא נכון לגביי סדרת הELITEBOOK צא ולמד חוות דעת ברשת
הייתי במשך שנים לקוח שלהם ולמדתי לקח,מחשב אולטרא לייט HP נדגם: HP EliteBook 820 G שעלה לי המון המון כסף פשוט באמצע חופשה בבית המלון בזמן עבודה על מסמכים פשוט כבה וסירב להידלק יותר, מסתבר שהיה לי אבק על המאוורר מחשב שמנע קירור יעיל למעבד הקירור מתבצע עם הוצאת אוויר לחלק התחתון של המחשב כאילו איך הוא אמור להתקרר כשהוא על שולחן? היה אחריות הלכתי למרכז שירות בראשל"צ שם נאמר לי שהאחריות תמה 3 חודשים לפני שהמחשב נפח את נשמתו ולא ניתן לעשות כלום עם המחשב ניתן רק לתקן בעלות מלאה, לאחר שיטוטים ברשת התברר כי יש להם פגם בכל הסדרה הזאת של המחשבים ורבים נתקלו בזה ולא רק בסדרה הזאת גם בסדרה של DV6 למעשה מה שנשרף זה הצ'יפ של הכ.מסך אבל זה מצריך החלפה של כל הלוח שעליו המעבד המולחם, המוצרים שלהם על הפנים עם תאריך תפוגה!
אורן  |  05.10.19
7.
מוצרים נחותים בעטיפה יפה של פלסטיקה ויוקרה
מחשב ELITE BOOK 820 G1 נפח נשמתו 3 חודשים לאחר תום האחריות לא קיבלתי שום שירות ומענה במרכז שירות בראשלצ ונאמר לי שיעלה לי התיקון כמו עלות מחשב חדש, המחשב הינו אולטרא בוק ומשמש לעסקים, הכל מולחם על הלוח אם התקלה זה צ'יפ גרפי שנשרף כתוצאה ממיקום לא נכון בלוח אם וקירור לא יעיל רשום על זה הרבה ברשת, קרי תכנון לא נכון של מיקום הרכיבים והקירור של הנייד שכן הוא דק מאוד ומעוצב מאוד אבל על הדבר הבסיסי לא חשבו קירורו, נפלתי בפח.
אורן  |  05.10.19
לכל התגובות