אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם בישראל: חברת HP מרחיבה איסוף לפטופים בשל סוללות מתלקחות

גם בישראל: חברת HP מרחיבה איסוף לפטופים בשל סוללות מתלקחות

בשמונה מקרים ברחבי העולם נשרפו מחשבים ואחד המשתמשים נפצע - מה שגרם לענקית המחשוב לאסוף ולהחליף סוללות בדגמים החשופים לסכנה. איך תדעו אם המחשב שלכם בסכנה?

14.03.2019, 12:24 | רפאל קאהאן

HP מרחיבה את תוכנית איסוף המחשבים שלה, בשל ליקוי חמור בסוללות דגמים ספציפיים. התוכנית החלה בשנה שעברה בשל סכנת התחממות, שריפה וכוויה - לפי אתר היצרנית עצמו. בינואר השנה הושקה הרחבת התוכנית, אך נחשפה רק עכשיו בשל השבתת הממשל האמריקאי.

קראו עוד בכלכליסט

בחברה ציינו שמדובר בדגמים של מחשבים ניידים ספציפיים מדגמי HP Probook 64x ‏(G2 ו-G3), ‏HP ProBook 65x ‏(G2 ו-G3), ‏HP ProBook 4xx G4 ‏(430, 440, 450, 455 ו-470), ‏HP x360 310 G2, ‏HP ENVY M6, ‏HP Pavilion x360, ‏HP 11 ותחנות עבודה ניידות מדגמי HP ZBook‏ (‎17 G3‏, ‎17 G4, ו-Studio G3) שנמכרו ברחבי העולם.

לפטופ HP, צילום: יואב סטולר לפטופ HP | צילום: יואב סטולר לפטופ HP, צילום: יואב סטולר

ב-HP הסבירו שבחלק מהמקרים הסוללה חתומה בתוך גוף המחשב ולא ניתן להסיר אותה ללא התערבות של טכנאי, ושהחלפת סוללה באמצעות טכנאי מורשה תתבצע ללא עלות. HP גם הוציאה עדכון עבור ה-BIOS כדי להוסיף לו את הסוללות שהושפעו.

ה-BIOS המעודכן מעביר את הסוללה ל"מצב בטיחות סוללה" כדי שניתן יהיה להשתמש במחשב הנייד או בתחנת העבודה באופן בטוח ללא הסוללה, על ידי התחברות למתאם חשמל של HP. על פי הוראות החברה יש להעביר את הסוללות המושפעות באופן מיידי ל"מצב בטיחות סוללה".

לפי דיווח של Engadget, היקף המחשבים שעשויים לסבול מהבעיה עומד על כ-0.1% מסך כל המחשבים שנמכרו בתקופה האמורה - זאת אומרת מאז ינואר 2018. עם זאת יש לציין שמדובר בלפחות כ-80 אלף סוללות שנוספו לרשימה - זאת כאשר ב-2017 היא ביצעה ריקול לכ-100 אלף סוללות בגלל בעיה דומה.

עד כה דווחו על כ-8 מקרים במסגרתם התלקחו סוללות ולפחות במקרה אחד נפצע אחד המשתמשים. מדובר על מחשבים שנמכרו בין דצמבר 2015 לאפריל 2018. אם רכשתם מחשב של HP בתקופה האמורה ניתן לבדוק אם הוא מהדגמים הבעייתיים באתר בעברית שהקימה החברה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
את הסוללות במקבוק פרו ומקבוק ניתן יהיה להסיר בקלות כדאי שטכנאי צד שלישי יוכלו לתקן אותו
בקילר פטנט. הלקוחות יהיו מרוצים וישדרגו יותר בגלל שיהיו מרוצים מהמכשיר. באסטרטגיה. אפל גם תיצור שבבי סוללה של אפל למקבוק מה שיוסיף עוד 40% סוללה. בקילר פטנט שני. אפילו למקבוק Air. אבל אני רוצה שהמקבוק הבא השנה יהיה עם מסך מגע. זה העתיד כמו באייפון. אפל תרשום פטנט על כפתורים ווירוטואלים, בכל צד של המכשיר גם למעלה ולמטה ותשים בצד שמאל כמובן בשורה כפתורים למשל לPages או EverNote מערכת ההפעלה תהיה קרובה מאוד מאוד לiOS וניתן יהיה לפתח אפלקציות באותו יום לשניהם. המכשיר
מנכ״ל אפל  |  14.03.19