אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צוקרברג לעובדי פייסבוק: "בואו ננסה לא לעצבן יותר את אליזבת וורן" צילום: בלומברג

צוקרברג לעובדי פייסבוק: "בואו ננסה לא לעצבן יותר את אליזבת וורן"

מנכ"ל פייסבוק התייחס בפגישה עם העובדים, שהועברה בשידור חי, לאמירות של המועמדת לראשות המפלגה הדמוקרטית כי יש לפרק את החברה; בתגובה לדברי ברני סנדרס שלפיהם אין סיבה שיהיו מיליארדרים בעולם, אמר צוקרברג: "מעל לרמה מסוימת לאף אחד לא מגיע שיהיה כל כך הרבה כסף"

04.10.2019, 10:59 | שירות כלכליסט
מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג החליט אמש להעביר בשידור חי פגישת שאלות ותשובות עם העובדים; זאת לאחר שהקלטות של פגישה דומה שהתקיימה ביולי דלפו לתקשורת ופורסמו מוקדם יותר השבוע.  

קראו עוד בכלכליסט

צוקרברג התייחס בפגישה למגוון של נושאים, ואף הגיב לדברים שאמרו המועמדים לראשות המפלגה הדמוקרטית, ברני סנדרס ואליזבת וורן. הוא נשאל גם אילו סוגים של פייק ניוז פייסבוק מנסה למנוע, וכיצד משבר הדיור באזור מפרץ סן פרנסיסקו משפיע על החברה.

בתגובה לדבריו של סנדרס, שהכריז כי אין סיבה שיהיו מיליארדרים בעולם. הציג מייסד הרשת החברתית תפישת עולם מפתיעה, במיוחד בהתחשב בכך שהונו נאמד ב-69 מיליארד דולר. "אני מבין מאיפה זה מגיע", הסביר. "איני חושב שיש רף מדויק של סכום כסף שיותר ממנו אסור שיהיה, אך מעל לרמה מסוימת לאף אחד לא מגיע שיהיה כל כך הרבה כסף".

ההתקפות של וורן נגד פייסבוק היו ישירות יותר, והסנאטורית כבר הכריזה כי יש לפרק את החברה. השבוע נחשף כי צוקרברג הגיב כבר לדברים, ואף טען כי הוא מוכן "להתגושש איתה בזירה" סביב העניין.

 

בפגישה הנוכחית אמר צוקרברג כי הוא עומד מאחוריי דבריו, אך הוסיף: "בואו ננסה לא לעצבן אותה יותר".

בנוגע להחלטתו להפוך את פגישת השאלות והתשובות לפומבית, טען צוקרברג כי חשב שיהיה זה רעיון טוב להראות לכולם כיצד הדבר מבוצע בפועל. להערכתו, מתמחה הוא שהדליף את ההקלטות של הפגישה הקודמת. בהמשך השווה עצמו לרובוט שצריך להיטען.

מארק צוקרברג, צילום: רויטרס מארק צוקרברג | צילום: רויטרס מארק צוקרברג, צילום: רויטרס

אליזבת וורן , צילום: איי אף פי אליזבת וורן | צילום: איי אף פי אליזבת וורן , צילום: איי אף פי

צוקרברג ענה גם על שאלות הקשורות לפעילות העסקית של פייסבוק. לדבריו, מעל 80% מהאנשים שמשתמשים בשירות ההיכרויות החדש של החברה חוזרים בכל שבוע. עם זאת, הוא סירב לשתף מה המספר המדויק של משתמשים.

על השאלה כיצד פייסבוק מתעדפת אילו תחומים של פייק ניוז לתקוף, ענה צוקרברג שהמטרה היא לדחוק החוצה "מתיחות מוחלטות וברורות".

"כשאנחנו מדברים על מיסאינפורמציה, הרבה אנשים מתמקדים בהצהרות שלא ברור אם הן מעוותות את המציאות או שקריות בחלקן", הסביר. "יש הרבה דברים שאנשים אומרים שהם שקריים לגמרי. בזה אני מתמקד כדי לוודא שנעצור זאת".

עוד הוסיף צוקרברג כי הודות למטה הגדול במנלו פארק, התרחבות כוח האדם היא לרוב מחוץ לאזור המפרץ. "מחירי הדיור זינקו, התנועה נוראית. יש הרבה דברים שאנחנו עושים כדי לנסות לעזור ולבנות יותר דירות ולשחרר את התנועה, אך בטווח הקרוב ההתמקדות תהיה בהקמת משרדים במקומות אחרים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
טענה הזוייה לחלוטין
מי שמצליח זה בדרך כלל מישהו שעבד קשה מאד ובהרבה מקריים גם לקח סיכונים שלולא היה מצליח היה צריך לעבוד קשה מאד להחזיר את זה לפעמים גם כל החיים שלו. או לחלופין מישהו שירש את הונו מאבא או אמא שעשה את הנ"ל. מה הגיון שיצטרך לחלוק את הצלחה שלו אם מישהו שלא הקריב לזה דבר ? מלבד המציאות שגם ככה הוא חולק באפן יחסי את הצלחה שלו דרך המיסים שהוא משלם. דבר כזה היה מונע מעולם להתקיים. סליחה שאני מגיב כ"כ באריכות על דברים האיוולים של ברני או אליזבת. באמת לא שווים יותר מקליפת שום.
יזם  |  18.10.19
6.
למספר 2- אתה ב 100% צודק
זה בהחלט טירוף ש 5% מחזיקים ב 90% מההון העולמי. צריך שכל הבעלות תהיה בידי הפועלים. את כל בעלי ההון הקפיטליסטים הנצלנים החזיריים צריך לעשות להם ליקווידציה ולחלק מחדש לכל הפועלים לטובת אחווה ושוויון מעמדיים. אני לא יודע אם זה יעשה אותנו יותר עשירים ואת החברה עשירה יותר אבל בטוח לא יהיו יותר צוקרברגים לנקר לנו עיניים בהון שלהם בהצלחה שלהם ובשכל המעצבן שלהם.
קומוניסט מושבע  |  07.10.19
4.
לפי ההיגיון הזה אנשים שיש להם יכולות יעדיפו לשקוע באיזור נוחות
לא לסכן את עתידם בתחילת הדרך, לא לעבוד מסביב לשעון בשנים האחרונות כמו מטורפים. לא שאני לא מקנא בהם ורוצה קצת יותר שיוויון אבל למה שמישהו יקריב את החיים הטובים שלו כדי לעשות משהו משמעותי כדי ברגע שיצליח - ההצלחה שלו תתחלק בין המון אחרים שלא הקריבו כלום. לפי הגישה הזו סביר שהאנושות הייתה תקועה 200 שנה אחורה. על כל ביל גייטס, או צוקרבג או מאסק יש המון שהקריבו שנים טובות והמון כסף ולא הצליחו. האם שאר האנשים שאפילו לא ניסו יפצו אותם ?
b  |  05.10.19
לכל התגובות