אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת התשתיות הקורסת של קליפורניה מציגה פתח של תקווה צילום: AP

חברת התשתיות הקורסת של קליפורניה מציגה פתח של תקווה

PG&E, שנמצאת בהליכי פשיטת רגל בין היתר בגלל תפקודה הלקוי בנוגע לשריפות הענק במדינה, מסרה לבית המשפט שהשיגה התחייבויות למימון חוב בהיקף של 34.35 מיליארד דולר; זאת בתגובה להצעה של קבוצת בעלי מניות שלה לארגון מחדש

05.10.2019, 13:02 | שירות כלכליסט

חברת התשתיות של קליפורניה PG&E, שנמצאת בהליכי פשיטת רגל וארגון מחדש, מסרה במסמכים שהגישה לבית המשפט שיש בידיה התחייבויות למימון חוב בהיקף של 34.35 מיליארד דולר. זאת בתגובה להצעה של קבוצת בעלי מניות שלה לארגון מחדש. החברה הואשמה מצד גורמים שונים בתפקוד לקוי בנוגע לשריפות הענק במדינה בשנים האחרונות.

קראו עוד בכלכליסט

PG&E ציינה במסמכים שהגישה לבית משפט בסן פרנסיסקו שההתחייבויות למימון החוב מגיעות מבנקים מובילים ושבקשתה לפשיטת רגל וארגון מחדש טובה יותר מתוכניתם של בעלי המניות. לפי הודעתה, התחייבויות הבנקים שהשיגה "יממנו במלואן" תוכנית ארגון מחדש, ו-PG&E תוכל לאשר אותה עד ה-30 ביוני 2020.

כיבוי שריפה בקליפורניה, צילום: בלומברג כיבוי שריפה בקליפורניה | צילום: בלומברג כיבוי שריפה בקליפורניה, צילום: בלומברג

PG&E השיגה גם יותר מ-14 מיליארד דולר בהתחייבויות נכסיות ממשקיעים אחרים, והגיעה להסדר של 11 מיליארד דולר עם קבוצת חברות ביטוח, וכן להסדר של מיליארד דולר עם קבוצת רשויות מקומיות וישויות ציבוריות שנפגעו קשות משריפות היער שגרמו לחברה להגיע למצב של פשיטת רגל.

החברה מסן פרנסיסקו הגישה בקשה להגנת פשיטת רגל בינואר, בעקבות שריפות הענק שהתחוללו ב-2017 ו-2018 ובעקבותיהן הואשמה באוזלת יד ובכשלים בציוד שהיא מפעילה. באותו זמן חזתה החברה הפסדים של כ-30 מיליארד דולר בעקבות השריפות. קבוצה של בעלי מניות של החברה, כולל חברת אפולו קפיטל מנג'מנט ואליוט מנג'מנט, חשפה בשבוע שעבר גרסה מתוקנת לתוכנית הארגון מחדש. בכוונתה של הקבוצה להשקיע 29.2 מיליארד דולר ב-PG&E, זאת לעומת 28.4 מיליארד הדולרים שבהצעתה הקודמת - בתמורה לחוב חדש ולמניות הרוב של החברה.

הוועדה המייצגת קורבנות פרטיים של השריפה בהליכי פשיטת הרגל של PG&E תומכת בתוכניתם של בעלי המניות, כיוון שהיא כוללת הקמת קרן של 14.5 מיליארד דולר שיועברו למיוצגיה. PG&E הציעה לעומת זאת לממן קרן בשווי 8.4 מיליארד שתפצה את הקורבנות.

לפני חודשיים חשפה החברה הפסד של 2.55 מיליארד דולר שרשמה ברבעון השני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות