אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכלל של וורן באפט לחיים מאושרים יותר צילום: רויטרס

הכלל של וורן באפט לחיים מאושרים יותר

אם הייתה לכם הזדמנות לחיות שוב את חייכם - מה הייתם עושים אחרת? למשקיע האגדי וורן באפט יש תשובה אחת והיא מסבירה גם מהו הדבר הכי חשוב, לדעתו, להצלחה בקריירה

18.10.2019, 17:45 | שירות כלכליסט
אף אחד לא מקבל הזדמנות שניה בחיים. אך זה יכול להיות תרגיל מחשבתי יעיל לדמיין מה הייתם עושים אם הייתה ניתנת לכם הזדמנות כזאת. זה יכול להיות אפילו מעורר השראה כאשר האדם שעושה את זה כבר הצליח בגדול בסיבוב הראשון, הצלחה של 82 מיליארד דולר למשל.

קראו עוד בכלכליסט

בשנת 1998 בהרצאה באוניברסיטה של פלורידה, המיליארדר וורן באפט, מנכ״ל ברקשייר האת'וויי, התמודד עם שאלות סטודנטים העוסקות בהשקעות והערכות שווי בזמן שתלמיד אחד שאל אותו: "מה אתה היית עושה בכדי לחיות חיים מאושרים יותר אם היית יכול לחיות שוב?" 
וורן באפט. אל תעבדו עם אנשים שאתם לא אוהבים, צילום: בלומברג וורן באפט. אל תעבדו עם אנשים שאתם לא אוהבים | צילום: בלומברג וורן באפט. אל תעבדו עם אנשים שאתם לא אוהבים, צילום: בלומברג

לפי ״האורקל מאומהה״ (כינויו של באפט בקרב קהילת המשקיעים), "הדרך לעשות זאת היא לשחק את המשחק, לעשות משהו שאתה באמת אוהב כל חייך, ולהיות קשור לאנשים שאתה מחבב. אני עובד רק עם אנשים שאני מחבב", אמר. "אם הייתי יכול להרוויח 100 מיליון דולר עם אדם שגורם לבטן שלי להתהפך, הייתי אומר - לא. בדרך מסוימת זה בדיוק כמו להתחתן עם כסף – שזה בוודאי לא רעיון טוב בשום נסיבות, אך אם אתה כבר עשיר, זה טירוף!".

בתקווה שלא התחתנתם (או תתחתנו) בשביל כסף, יש סיכוי גדול שאתם עושים משהו דומה בעבודה, כתבו באתר Inc.com. אם זה שימור לקוח שאינכם אוהבים, או עבודה בשביל בוס שהוא אדם רע, אנשים נוטים לדמיין שאין להם ברירה אלא לסבול בני אדם שהם מעדיפים לא להיות בחברתם.

אך זה רחוק מהאמת. למעשה, יכול להיות שדווקא להישאר בחברת אנשים כאלו זה הדבר שמעכב אתכם. בשנת 2017 בשיחה עם ביל גייטס באוניברסיטת קולומביה, הסביר באפט ש"אתם תזוזו תמיד בכיוונם של האנשים איתם אתם מתרועעים. כך שזה חשוב להתרועע עם אנשים שהם טובים מכם".  

יש פתגם מפורסם שטוען שאנחנו הממוצע של חמשת האנשים איתם אנחנו מבלים את רוב זמננו, ומחקרים מראים קשר הולך וגדל בין מערכות היחסים שלנו לבין בריאותינו. מחקר אחד שנערך בהרווארד אפילו טוען שלחיות בלי חברים יכול להזיק לבריאותנו ממש כמו עישון.

אם אתם משלימים עם אנשים שאתם לא אוהבים רק בשביל המשכורת, זה ללא ספק הזמן לשינוי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות