אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עדי צים ורן פרסברג בוחנים השקעה של 25 מיליון שקל בקאנומד צילום: תומי הרפז

בלעדי לכלכליסט

עדי צים ורן פרסברג בוחנים השקעה של 25 מיליון שקל בקאנומד

השיחות בין קאנומד לצים, שבוחן השקעה בנפרד, ורן פרסברג, העומד בראש קבוצה שתשקיע את עיקר הסכום, מגיעים כחודש וחצי לאחר שריפת חוות קאנומד במושב משואה שבבקעת הירדן; לפני כחודשיים נפלה עסקה להכנסת קבוצת משקיעים בראשות צחי נחמיאס, הבעלים של מגה אור הציבורית

16.10.2019, 18:14 | צלי גרינברג

עדי צים וקבוצת משקיעים בראשות רן פרסברג (בעלים ומנכ"ל של קבוצת 'בולטהאופ' המייבאת את מקררי סאב זירו ומותגי מוצרי חשמל ומטבח שונים, ויזם נדל"ן למגורים באזור המרכז), בוחנים השקעה של בין 20 ל-25 מיליון שקל בחברת הקנאביס הרפואי 'קאנומד' תמורת כ-51% עד 55% ממניות. כך נודע ל'כלכליסט'.

קראו עוד בכלכליסט

עיקר ההשקעה תבוצע על ידי קבוצת המשקיעים בראשות פרסברג ואינה אמורה להפוך את צים (שאינו חלק מקבוצת המשקיעים, אלא משקיע נוסף הבוחן השקעה בחברה), לבעל עניין בחברה. היכרותו של צים עם עולם הקנאביס הייתה עד עתה, ככל הידוע, דרך אחזקות בשלדים בורסאיים אליהן מוזגו או ניסו להתמזג פעילויות קנאביס כדוגמת 'ביונד טיים' שהתמזגה עם 'שיח', ו'וויאטסטון' המנסה עדיין למזג פעילות קנאביס לתוכה.

ההשקעה הנבחנת מגיעה כחודשיים לאחר שהחברה דיווחה על פקיעת מזכר ההבנות שלה עם צחי נחמיאס להכנסתו יחד עם משקיעים נוספים כבעל שליטה בחברה. סיבת נפילת העיסקה, כפי שציינה אז החברה בדיווח, היא דחיית דרישתו של נחמיאס להפחית את סכום ההשקעה בה, שעתיד היה לעמוד על 25 מיליון שקל.

עדי צים, צילום: תומי הרפז עדי צים | צילום: תומי הרפז עדי צים, צילום: תומי הרפז

נפילת העיסקה עם נחמיאס בחודש אוגוסט הייתה העיסקה השנייה להכנסת משקיע שנופלת לחברה בחודשים האחרונים, לאחר כישלון העסקה בחודש יוני האחרון עם רן בלינקיס, מייסד AM;PM.

קאנומד נאלצת לשתול מחדש 180 שתילים בחוות הגידול של החברה במושב משואה שבבקעת הירדן, לאחר ששריפה שפרצה בה ב-24 לאוגוסט השנה כתוצאה מקצר חשמלי, כילתה את השתילים הקודמים ששתלה. 180 השתילים נדרשים לטובת בחינת יכולת הגידול של החברה וקבלת התקן (IMC-GAP) הנדרש מחוות הגידול בישראל לגידול מסחרי וקבלת רישיון פעילות מהיק"ר (היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות).

החווה של החברה מחזיקה בהסכם עם 'אגרוקאן טבע אדיר' את אחת משמונה מגדלות הקנאביס הוותיקות בישראל לגידולים חקלאיים מסחריים של קנאביס רפואי. על פי ההסכם, שתוקפו עד 2021, טבע אדיר תרכוש מקאנומד את מלוא תוצרת החווה באופן בלעדי במחיר של 4.15-4.00 שקל לגרם. היקף ההכנסות השנתי הצפוי לקאנומד מההסכם נאמד בכ-12 עד 18 מיליון שקל לכל שנה, בתפוקה מלאה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות