אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל אורקל מארק הרד הלך לעולמו בגיל 62 צילום: בלומברג

מנכ"ל אורקל מארק הרד הלך לעולמו בגיל 62

הרד, שיצא לחופשת מחלה מסיבות רפואיות בחודש שעבר, מונה למנכ"ל משותף של אורקל בספטמבר 2010 לצד צפרא כץ. תחת כהונת השניים העבירה החברה את התמקדותה לייצור כלים למחשוב ענן. מינויו של הרד היה שנוי במחלוקת, שכן קודם לכן הודח מתפקידו כמנכ"ל HP לאחר שנחשד כי הטריד מינית עובדת קבלן

18.10.2019, 19:14 | שירות כלכליסט

חודש בלבד לאחר שיצא לחופשה מסיבות רפואיות, הלך לעולמו היום (ו') מארק הרד, מי ששימש כמנכ"ל משותף באורקל לצד צפרא כץ. תחת כהונתם של השניים העבירה החברה את התמקדותה לייצור כלים למחשוב ענן.

קראו עוד בכלכליסט

בספטמבר האחרון הודיעה החברה כי כץ ומייסד החברה לארי אליסון ייקחו על עצמם את תחומי האחריות של הרד. עוד נמסר כי הרד ימשיך ליהנות מכל ההטבות המגיעות לו לפי החוזה שלו, גם במהלך חופשת המחלה. עם זאת, בחברה לא פירטו לגבי הבעיות הרפואיות.

מנכ"ל אורקל מארק הרד שהלך היום לעולמו, צילום: בלומברג מנכ"ל אורקל מארק הרד שהלך היום לעולמו | צילום: בלומברג מנכ"ל אורקל מארק הרד שהלך היום לעולמו, צילום: בלומברג

הרד מונה לתפקיד מנכ"ל משותף בספטמבר 2010, כחודש לאחר שהודח באופן שנוי במחלוקת מתפקידו כמנכ"ל HP, לאחר שנחשד כי הטריד מינית עובדת קבלן, תפקיד בו החזיק במשך חמש שנים.

ב-2014 הוא הפך למנכ"ל משותף לצידה של כץ, מהלך שבאותו הזמן האנליסטים פקפקו ביכולת ההצלחה שלו. עם זאת, במהלך חמש השנים שבהן כיהן כמנכ"ל עלתה מניית אורקל ב-37%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות