אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל נייקי מארק פרקר פורש לאחר יותר מעשור בתפקיד צילום: AP

מנכ"ל נייקי מארק פרקר פורש לאחר יותר מעשור בתפקיד

ג'ון דונהיו, שנמנה עם אחד מחברי הדירקטוריון של החברה, מסומן כיורשו של פארקר בתפקיד. "דונהיו מתאים בצורה אידאלית להאצת השינוי הדיגיטלי שלנו", אמר פרקר על יורשו

23.10.2019, 10:53 | שירות כלכליסט
מנכ"ל נייקי מארק פרקר פורש מתפקידו לאחר יותר מעשור בו ניהל את חברת ביגוד הספורט הגדולה בעולם, כך דווח אתמול. פרקר הצטרף לחברה ב-1979, והתקדם בה עד שהגיע לתפקיד המנכ"ל ב-2006. הוא יפרוש ב-13 בינואר אך ימשיך לפקח על דירקטוריון החברה כיו"ר בפועל.

קראו עוד בכלכליסט

נייקי סימנה את אחד מחברי הדירקטוריון שלה, ג'ון דונהיו, כמחליפו של פרקר. דונהיו בן ה-59 משמש כיום כמנכ"ל חברת ServiceNow, ושימש בעבר מספר שנים כמנהל איביי. הוא נמצא בדירקטוריון נייקי מאז 2014, ונמנה גם על דירקטוריון פייפל. בהצהרה ששחרר ציין פרקר את "המומחיות" של דונהיו גם בתחום המסחר הדיגיטלי וגם בתחום הטכנולוגיה, ואמר שהוא "מתאים בצורה אידאלית להאצת השינוי הדיגיטלי שלנו".

מימין: ג מימין: ג'ון דונהיו ומארק פרקר | צילום: Business Wire מימין: ג

למרות שפרקר עמד בראש החברה בתקופות של מכירות מצוינות ומחיר מניה עולה, החברה עמדה תחתיו גם בפני מספר אירועים שנויים במחלוקת. מוקדם יותר החודש, התגלה שלפרקר היה קשר ישיר לשערוריית שימוש בסמים בספורט. על פי הסוכנות למלחמה בסמים האמריקאית, שמו הופיע במספר אימיילים בהם תוארו ניסיונותיו של אלברטו סלזר – מאמן ונושא חסות של נייקי – לשים את ידיו על סמים משפרי-ביצועים שלא יתגלו בבדיקות סמים.

בנוסף, ב-2018 שתי עובדות לשעבר של החברה תבעו אותה ותיארו תרבות ארגונית רעילה שבה הטרדה מינית ואפליה מגדרית הן דבר שבשגרה. הן טענו שנייקי שילמה לנשים פחות מלגברים בתפקידים מקבילים, וקידמה נשים פחות מעמיתיהן הגברים. הן טענו גם שדיווחים על הטרדה מינית זכו בהתעלמות או בטיפול רשלני.

ההאשמות זעזעו את החברה, והביאו לפרסום התנצלות ע"י פרקר ולעזיבתם של מספר פקידים בכירים, כולל טרוור אדוארדס, שהיה נשיא המותג של נייקי ונחשב למועמד מוביל להחליף את פרקר. כמו כן, מספר ספורטאיות נושאות חסות של נייקי טענו לאחרונה שהחברה הענישה אותן כי נכנסו להריון. החברה טענה מצידה, ששינתה את מדיניותה בעקבות זאת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות