אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענקית המזון קראפט היינץ נכנסת לתחום הקנאביס צילום: שאטרסטוק

ענקית המזון קראפט היינץ נכנסת לתחום הקנאביס

זרוע ההשקעות של החברה תשקיע 23 מיליון דולר בסטארט-אפ 'Flowhub', המפתח תוכנה ייעודית לתחום קמעונאות הקנאביס. מדובר באחת ההשקעות בסבב ראשון מהגדולות הידועות בתחום הקנאביס

26.10.2019, 14:21 | צלי גרינברג

ענקית המזון הבינלאומית קראפט היינץ (Kraft Heinz), הנסחרת בבורסת נאסד"ק בארה"ב בשווי 32.6 מיליארד דולר, תשקיע 23 מיליון דולר בסטארט אפ האמריקאי 'Flowhub', המפתח תוכנה ייעודית לתחום קמעונאות הקנאביס שתשמש כפלטפורמה דיגיטלית עבור הפועלים בתחום.

קראו עוד בכלכליסט

השקעתה של קראפט היינץ נעשית באמצעות זרוע ההשקעות שהקימה לפני כשנה, כדי להשקיע בחברות טק שונות אשר "עתידות לשנות ולהפוך את ענף המזון" ונמצאות בראשית דרכן (Evolv Ventures). זהו המיזם השלישי שמדווח כי זרוע ההשקעות השקיעה בו, והראשון שלה מתחום הקנאביס. בענף הקנאביס מדובר באחת מההשקעות הגדולות הידועות שנעשו בחברת הזנק בתחום הקנאביס, כבר בסבב ראשון.

קראפט היינץ, צילום: בלומברג קראפט היינץ | צילום: בלומברג קראפט היינץ, צילום: בלומברג

קראפט היינץ ציינה כי המטרה הכללית של זרוע ההשקעות שלה היא תמיכה במאמציה להמשיך ולהתעדכן במגמות המשתנות בתעשיית המזון והמשקאות, והעניין סביב הטכנולוגיה של Flowhub נוצר בעקבות צבירת עניין מצד צרכנים במוצרי CBD (קנבינואידים - הרכיב שאינו פסיכואקטבי), שהינו חוקי פדראלית בארה"ב (לעומת צמח הקנאביס - המכיל את הרכיב הפסיכואקטיבי THC, שאינו חוקי פדראלית).

קייל שרמן (Kyle Sherman), מייסד ומנכ"ל הסטארט אפ 'Flowhub' מסר במסגרת הודעת החברה, כי "מה שאנחנו חווים כרגע הוא סוף לאיסור הקנאביס בארה"ב ו-Flowhub נמצאת בקו החזית של התנועה לקידום האיסור. אנו מחויבים לעזור ללקוחות שלנו לבנות עסקי קנאביס משגשגים, ועם השקעה זו נמשיך להפוך את שרשרת אספקת הקנאביס, תהליכי הקמעונאות, והדיווח בתחום. ונוציא לשוק פתרונות טכנולוגיים שמעצבים את קמעונאות הקנאביס מחד, ומקדימים את עתיד הלגליזציה והדה-סטיגמטיזציה מאידך".

קראפט היינץ תפרסם ב-31 לאוקטובר את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של השנה, כאשר את המחצית הראשונה של 2019 סיימה עם הכנסות של 12.36 מיליארד דולר, המהווים ירידה של כ-4.8% לעומת הכנסותיה במחצית הראשונה של 2018, שעמדו על 12.99 מיליארד דולר.

ההכנסות במחצית הראשונה של השנה הניבו ל'קראפט היינץ' רווח של 854 מיליון דולר או 0.7 דולר למניה, המהווה ירידה של 51.3% מהרווח שהציגה במחצית הראשונה אשתקד, שעמד על 1.757 מיליארד דולר או 1.44 דולר למניה.

קנאביס רפואי, צילום: שאטרסטוק קנאביס רפואי | צילום: שאטרסטוק קנאביס רפואי, צילום: שאטרסטוק

תגיות