אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פולקסווגן מודיעה רשמית על הקמת חטיבה אוטונומית; תתמקד ברכבים שיתופיים

פולקסווגן מודיעה רשמית על הקמת חטיבה אוטונומית; תתמקד ברכבים שיתופיים

מרכז ראשון של "פולקסווגן אוטונומי" יוקם בגרמניה, ואחריו יוקמו מרכזים בעמק הסיליקון ובסין. החברה תתמקד בפיתוח וייצור מוניות שיתופיות ורכבים שמיועדים לשינוע מטען. היום חשף כלכליסט שב-2022 תתחיל החברה בניסוי בת"א ברכב אוטונומי ללא נהג

29.10.2019, 12:24 | תומר הדר

פולקסווגן העולמית מודיעה על הקמת חברה חדשה שתתמחה ברכב אוטונומי, אך מדגישה לראשונה בפומבי כי חזון הרכב של החברה ממוקד בעיקר במוניות שיתופיות וברכבים שמיועדים לשינוע מטען.

קראו עוד בכלכליסט

כפי שנחשף היום ב"כלכליסט", הרכבים האוטונומיים של פולקסווגן שיסעו ברחובות תל אביב ממש בעוד כשנתיים צפויים להית גרסאות חשמליות של המיקרובוס של החברה, מה שהופך את ישראל לאחד מיעדי הפיתוח העיקריים של פולקסווגן. יחד עם זאת, יש לציין כי ישראל אינה מוזכרת בהודעתה הרשמית של היצרנית.

לפי הודעתה של פולקסווגן, אלכסנדר היצינגר, לשעבר בכיר באפל, שמכהן כסגן נשיא ביצרנית הרכב, צפוי לעמוד בראש החברה החדשה שמרכז ראשון שלה יוקם בקרוב בגרמניה. לאחר הקמת המרכז הראשון יוקם מרכז נוסף בעמק הסיליקון בעוד מספר חודשים ומרכז שלישי יוקם בסין בשנת 2021.

היצינגר. עומד בראש החברה היצינגר. עומד בראש החברה היצינגר. עומד בראש החברה

על פי הצהרתה של החברה, VOLKSWAGEN AUTONOMY, מטרתה הראשונה היא לפתח פתרונות מוביליות לתושבי אזורים עירוניים. "אנו רוצים לבסס את פולקסווגן אוטונומי כחברת טכנולוגיה גלובלית שבה נאגד מיומנויות מתעשיות רכב וטכנולוגיה אחרות", ציין היצינגר בהתייחסו לברית בין פולקסווגן ופורד לפיתוח רכב אוטונומי.

לדבריו: "נמשיך לממש סינרגיות בין מותגי החברה כדי להפחית את העלויות של רכב אוטונומי, מחשבים וחיישנים. בכוונתנו לקדם שימוש מסחרי ברכב האוטונומי לקראת אמצע העשור הבא". לפי הצהרתה של פולקסווגן, הרכב הראשון שיפותח על ידי היצרנית במסגרת פעולתה של VOLKSWAGEN AUTONOMY יהיה מונית רובוטית, כלומר רכב שיתופי אוטונומי ורכב מסחרי אוטונומי לחלוקת סחורות.

פולקסווגן מדגישה בהודעתה שכל התייחסות של החברה בכל הקשור לשיווק רכבים אוטונומיים מתייחסת לרכב ברמת אוטונומיה 4, כלומר רכב שאינו אוטונומי מלא ודורש את נוכחותו של משגיח אנושי. בהיבט זה, פולקסווגן מביעה זהירות רבה בתחזיותיה, בין היתר לנוכח מה שעשוי להיות חשש מפני רגולטורים בתחום.

תגיות